Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nehezebb egy 2000...

Miért nehezebb egy 2000 körüli autót vezetni, mint egy 2008-10 körülit?

Figyelt kérdés
Sokkal rosszabb a 2000 körüli váltója, a kuplung keményebb, a fék is, a kormány nehezebben tekerhető stb

2017. szept. 5. 03:33
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Próbálnál beparkolni az én 1986-os Opelommal. :D

Álló helyzetben a kormányt meg nem mozdítod még egy 44-es karral sem.

2017. szept. 5. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Annak, amit vezettél, valószinűleg nem volt szervós se a fékje, se a kormánya. Akkoriban sem volt már túl nagy extra, tehát eléggé fapados kisautó lehetett. '92-es Volvoban már volt mindkettő...

2008-10 körüli autóban meg már alapfelszereltség a szervó.

2017. szept. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szervos volt mukodott is. Azert a tekergetes nem volt nehez, de eszreveheto hogy egy 2010eshez kepest. Jelentosen konnyebb tekergetni a 2010est.


Elso. Sajnos ahhoz nem volt szerencsem h szervo nelkulit vezessek, igy biztos h eleg nagy feladat lenne teksrgetni a kormanyt az opeledben :D

2017. szept. 5. 07:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Sok az elektromos rásegítés az új autókban, míg a régiekben általában hidraulikus és/vagy mechanikus volt minden. Előnye hátránya mind a kettőnek van.
2017. szept. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elpuhult kiscsákó.

Az autót kormányozni szokták nem tekergetni. Ha nincs szervo, akkor egyél még egy kis szalonnát.

Bár lehet hogy még az életben nem kóstoltad. Ugye te még suliba járáshoz is segway-t használsz, vagy anyuci visz a terepjáróval? :/

2017. szept. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolso:


Nem vagyok elpuhulva es iskolas sem vagyok. sot mar kulfoldon is dolgoztam. A szalonnat pedig megeszem ;)

Nem anyuci terepjarojaval jarok, sot nincs is olyanunk. Nem is kellene nekem.

Csupan tudni akartam azt, hogy mitol konnyebb tekergetni egy ujabb szervos autot mint egy regit.

2017. szept. 5. 08:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként hogy ha nehezebb vezetni az nyilván attól van hogy elvan hanyagolva, rossz az autó. Ha rendbe van , meg van az általános karbantartása csinálva , akkor nem nehezebb vezetni. Sőt a kormány se nehezebb.
2017. szept. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a feszes, pontos 2008-as japánomat nehezebb vezetnem mint a kikopott, alaposan bejáratott 2001-es franciát. Vagy csak jobban megszoktam az utóbbit... :) Mondjuk abban is már szervókormány, szervófék (de még milyen fék!)
2017. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem valami low budgetes autóról van szó, akkor már könnyen vezethető. 2000-ben már egy Opel Corsának is például puha kuplungja, váltója és agyonszervózott kormánya volt.
2017. szept. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szervóban manapság már rengeteg az elektromos rásegítés , ha csak nem teljesen elektromos a szervó, a régebbi hidraulikus szervók tényleg teljesen mások voltak érzetre.
2017. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!