Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorolaj kell az OPEL...

Milyen motorolaj kell az OPEL Astra H 1.9CDTI (Z19DT) autóba?

Figyelt kérdés

2007. évjárat, 235.000km

GM Dexos 2 jóváhagyású motorolaj kell, azt olvastam, de nincs kitérve arra, hogy a viszkozitása milyen legyen. Az előző tulaj Total 5W-30 olajat használt, hallottam az 5W-40-ről, hogy ez talán kicsivel jobb bele. Az 5W-30 annyira folyós, hogy hidegben szerintem alig ad kenést a motornak, illetve a lehúzógyűrűknél szabadon el tud folyni (kicsit "eszi az olajat már": 3000km alatt 3-4 deci).


Milyen olajat ajánlotok? Köszönöm!



#motorolaj #opel atsra h
2017. szept. 6. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem vagy képben az olajok jelölését illetően, mégis mit akarsz megkérdezni tőlünk?


Benne van a kocsi gépkönyvében.


3-4 deci 3000 km-re sok. 10.000-re jó.

2017. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igaz az enyém 1.7-es, de már 280.000km van benne és midig 5W30-ast kapott. (Dexos2 jóváhagyással rendelkezőt természetesen.)

Eddig semmi baja nem lett tőle.

Ezekre a dízel H Astrákra nem nagyon jellemző az olajfogyasztás... Én 15.000km-enként cserélem és eddig még nem vettem észre jelentős szintcsökkenést a nívópálcán a 15.000km végére. Rátöltenem még soha nem kellett. Nem "folyt el a lehúzógyűrűknél".

2017. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nálam fogy rendesen, de lehetséges, hogy valahol elillan, mert az autó alatt nincs olajfolyás, tehát vagy megeszi vagy nem tudom hova kerül. Megpróbálkozok az 5W-40-el, talán ez picit sűrűbb és még ez is hazsnálható a dízel Astra-ba.
2017. szept. 6. 12:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt vágod, hogy pont a "folyós" olaj keni jobban a motort? Főleg hidegben, mikor még dermedt az olaj? Az 5W30 jobb, aztán ha nagyon eszi ezzel az olajat, vagy inkább hosszabb utakat mész az autóval, akkor mehet bele 5W40. De a W30 a jobb amúgy.
2017. szept. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Most komolyan! Elfogadod amit itt írnak? A gépkönyvében benne van. Vagy pl. megnézed egy olajgyártó katalógusában. A megengedett olajfogyasztás mértéke is meg van adva az autó gépkönyvében. Van olyan Opel (benzines) motor aminél 1000 kilométerenként egy liter olaj még megengedett. Ha fogy ha nem CSAK a gépkönyv szerinti olajat szabad beletölteni.
2017. szept. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs meg a gépkönyv hozzá sajnos, azért kérdeztem... :(
2017. szept. 7. 06:37
 7/8 anonim ***** válasza:
opel.hu-ról ingyenesen letölthető. :)
2017. szept. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ott néztem, de nem találtam meg. Esetleg egy linknek örülnék ;)
2017. szept. 8. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!