Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a kocsimra nem fizetem a...

Ha a kocsimra nem fizetem a súlyadót és a kötelező biztosítást, kivonhatják a forgalomból? Ha igen, mennyi idő után?

Figyelt kérdés

Be akarom majd fizetni, nehogy gáz legyen ezek miatt, csak most voltak egyéb kiadásaim is, így ez most nem nagyon fér bele.


Ha esetleg kivonnák a forgalomból emiatt, előtte küldenek jó pár felszólítást, hogy elmaradásom van, nem? Gondolom, nem úgy megy, hogy egyszer csak azt veszem észre, hogy már nincs forgalomban.


A kötelező elmaradása miatt is lehet forgalomból való kivonás vagy ott csak annyi van, hogy akkor derül ki, hogy nem fizettem be, ha egy esetleges baleset során kiderül a a helyszíni intézkedésnél?



2017. szept. 9. 15:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nemfizetes miatt felmondjak a szerzodesedet, aztan fizethetsz naponta sokszaz forintot visszamenoleg (fedezetlensegi dij, nezz utana, mert automatikus a folyamat, es nagyon sokba fog kerulni...).


Ja, es a rendorsegnek online hozzaferese van a biztositottak adatbazisahoz, egy sima kozuti ellenorzesnel, a rendszam alapjan is siman kiszednek az autobol.


Mondjuk nem ertem, hogy ha egy sima biztositas 'nem fer bele', hogyan gondolod az autot fenntartani...

2017. szept. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Fent tudom tartani az autót, csak ezen kívül vannak egyéb más kiadásaim is. Beférni meg úgy nem fér bele, hogy a biztosításom erre az évre 41 ezer /tavaly, mikor vettem az autót, csak 30 ezer volt, szóval nem értem hogy lett magasabb.../, illetve 27 ezer a súlyadó, amiből 22 ezret kéne befizetnem. Akárhogy nézzük, ez 41 ezer + 22 ezer = 63 ezer forint. Autó fenntartása ide vagy oda, szerintem ezt elég sok autót fenntartó embernek lenne nehéz csípőből kipengetni, ha mellette még számlákat is fizet + ennivalóra is költ. Oké, lehet azzal jönni, hogy akkor nem kell autót fenntartani. Nekem kell az autó, mert megkönnyíti a napjaimat, pl. egy bevásárlás során vagy ha gyorsan le akarok gurulni a központba vagy időre kell odaérnem valahova. És nem luxuskategóriás kocsiról beszélünk...


Amúgy a súlyadója a kocsimnak valójában csak évi 11 ezer lenne, de ez a 27 ezer úgy jött össze, hogy az előző kocsimé évente 16 ezer volt. Csak őt 2015-ben vagyis 2 éve eladtam, onnantól meg szartam a súlyadóra. Úgy voltam vele, hogy ha nincs autóm, mi a fenének fizessek... /függetlenül attól, hogy engem terhelt/.

Így jön össze a 16 ezer /előző kocsim/ + 11 ezer /mostani kocsim/. De ebből elég csak 22 ezret fizetni, mivel az idei másik felét, azt az 5 ezervalamennyit még ráér hivatalosan is.


Azt akarom előbb befizetni, amelyik életbevágóbb. Ezek szerint a biztosítás be nem fizetését észleli a zsarú egyből.


A súlyadó elmaradása mennyire baj? Kivonják a forgalomból, ha nincs befizetve? Mennyi idő után? Kapok még előtte felszólításokat? Ezekre nem válaszoltál. :)


Amúgy köszi a választ!

2017. szept. 9. 16:34
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Súlyadó: "Ha az adótartozás az egy évi adótételt meghaladja, az adóhatóság kezdeményezheti a gépjármű forgalomból való kivonását."
2017. szept. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
54%

A biztosítást fizesd be legkésőbb a határidő lejárta után 30 napon belül. Azért mert 30 nap a türelmi idő utána felmondják a biztosítást és újra kell kötnöd ugyanott ahol volt, de viszalöknek m4-be ami az A0 4x-ese.

A teljesítmény adót meg még idén fizesd be ott meg napi kamat lesz a büntetés amit jövő márciusban az értesítőn fel fognak tüntetni mennyi. Inkább szerezz pénzt valahonnan.

2017. szept. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédom kapott egy tértivevényes levelet a helyi jegyzőtől, hogy vigye be a rendszámot+forgalmit az okmányirodába, mert kivonta a forgalomból!

Munkajövedelme nem volt, -állítólag először ott próbálják a hátralékot letiltani!

2017. szept. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ezt mindenképp szeretném elkerülni. :S Szerintem ezt a 22 ezret fogom először befizetni, hiszem ez a 16 ezer, ami az előző autóm adója, már 2 éves... Nem akarok azzal szembesülni, hogy egyszer csak ki van vonva a forgalomból. :/
2017. szept. 9. 16:45
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat amúgy!
2017. szept. 9. 16:46
 8/23 anonim ***** válasza:
A biztosítással való elmaradás sokkal drágább lesz, előbb azt fizetném, ha választani kellene. Ha egyben nem megy, akkor vonasd ki ideiglenesen a forgalomból, az is pénzbe kerül, de legalább "védve" vagy a nemfizetés következményei alól.
2017. szept. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%

Nem fognak felszólításokat küldeni.

A kötelező biztositás megléte alapvetően neked is érdeked, s nem a rendőr miatt.

Egy esetleges balaset esetén rádverik a teljes kártéritést, ha nincs rendezve a biztositásod.

Baleset mentesen is drága a halogatás a fedezetlenségi díj 500 forint/nap, plusz még a bónuszt is elveszítheted.

A teljesitmény adó be nem fizetése miatt is csak a rendszám leadására szólítanak fel, nem könyörögnek, hogy fizesd be a csekket.


Ezek a kiadások hónapokra előre tervezhetőek, nem érik meglepetésként az autó tulajdonosát, hogy mennyit, és milyen határidőre kell fizetni.

2017. szept. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, az adóhiányból lesz jóval később gondod, arra helyes választ kaptál.


A kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról (KGFB) téves válaszokat kaptál.


Díjfizetés elmaradása esetén, az esedékességtől számított – legfeljebb - 30 napon belül csak felszólítást kapsz a biztosítótól. Ebben közlik, hogy amennyiben addig sem fogod befizetni az esedékes díjat, akkor az esedékességtől számított 60 nap eltelte után díjnemfizetéssel szűnik meg a biztosításod. A jogszabály ezt a 60 napot türelmi időnek nevezi. Azt is tartalmazza a jogszabály, hogy a biztosító részéről a kockázatviselése a türelmi időben fennáll. Persze, az is benne van a jogszabályban, hogy az elmaradt díjat a biztosítónak jogában áll utólag követelni.

Ezek elolvashatók a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról szóló 2009. évi LXII. törvény hatályos szövegében, például, itt: [link]

21. § (4); 19. § (4); 3. § 34.


► Azaz, az esedékes díjfizetési határidőtől 60 napig még ugyanúgy érvényes a biztosításod, mintha befizetted volna az esedékes díjat. Ezalatt minden hatóság, hivatal érvényesnek látja a biztosítást (a „zsaru” is), ha kárt okozol ezalatt, a biztosító helytáll. ◄

2017. szept. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!