Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a kocsimra nem fizetem a...

Ha a kocsimra nem fizetem a súlyadót és a kötelező biztosítást, kivonhatják a forgalomból? Ha igen, mennyi idő után?

Figyelt kérdés

Be akarom majd fizetni, nehogy gáz legyen ezek miatt, csak most voltak egyéb kiadásaim is, így ez most nem nagyon fér bele.


Ha esetleg kivonnák a forgalomból emiatt, előtte küldenek jó pár felszólítást, hogy elmaradásom van, nem? Gondolom, nem úgy megy, hogy egyszer csak azt veszem észre, hogy már nincs forgalomban.


A kötelező elmaradása miatt is lehet forgalomból való kivonás vagy ott csak annyi van, hogy akkor derül ki, hogy nem fizettem be, ha egy esetleges baleset során kiderül a a helyszíni intézkedésnél?



2017. szept. 9. 15:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A leírt indokok alapján neked nem kell az autó, csak ragaszkodsz hozzá, hogy legyen, mert kényelmes. Bevásárolni, városközpontba menni lehet busszal, gyalog, kerékpárral, kismotorral, stb. Időre érkezés meg csak az indulás időpontjától függ. Ha 60ezer Ft így földhöz vág, akkor nem biztos, hogy ennyire kéne ragaszkodni az autóhoz. Ezek szerint semmi megtakarításod nincs. Mi van, ha elromlik a mosógéped, csőtörésed lesz, stb? Akkor hónapokig koszos ruhában jársz, vagy ázik a ház, mert nincs pénz megcsinálni?
2017. szept. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Szerintem aki nem munkára használ egy autót, hanem magán célra, annak mind azért "kell", mert kényelmes... Pl. a pizzafutár, a taxis vagy a futár munkára használják a kocsit. De aki csak elmegy bevásárolni, legurul vidékre a rokonokhoz, kocsival megy kirándulni vagy munkába, az mind csak azért használja, mert kényelmes. Minden magáncélú autós ember mehetne nyugodtan busszal/gyalog/biciklivel, nem halnának bele. :) Csak az a baj, hogy aki egyszer hozzászokott a kocsihoz, az nem nagyon fog áttérni a tömegközlekedésre...


Az én esetem speciális, mert a munkahelyemre nem kocsival járok, hanem céges járattal. De ennek is mindössze az az oka, hogy olyan szar a megközelíthetősége, hogy nem tudom oda az utat, illetve a céges busz ingyen van, nem én tankolok bele.


Szóval az enyém inkább ilyen hétvégi/környéken használatos autó, annak viszont nagyon is hasznos. Bevásárlásra és városban való rohangálásra tökéletes, úgy érzem, hogy emiatt kell az autó. Pont annyira, mint egyéb más embernek, aki nem munkára használja. :) Lemondani már nem tudnék róla, 1 év alatt nagyon összenőttem vele.


Egyébként rosszul tippeltél, mert van megtakarításom. Ha elfogy a havi fizetésem, akkor még tudnék mihez nyúlni. Simán ki tudnám pengetni ezt a 60 ropit, csak azért visszakozok tőle, mert én próbálok úgy bánni a pénzemmel, ahogy akkor tenném, hogy ha mondjuk a havi fizetésemen túl nem lenne máshoz nyúlnom. Szóval hogy egy hónapban csak az éppen aktuális fizetésem fogyjon el. Mert sajnos van rá néha példa, hogy a havi kiadásom többre sikerül, mint amennyi a fizetésem... És ezért esik nehezemre kifizetni ezt a 60 rugót, azok után, hogy tegnapelőtt kifizettem rezsire majd' 50 ezret és fizetés is hét elején jött. Szar, hogy szinte kapásból 100+ ezer lejön belőle /ha ezt a 60 ezret kifizetem/ és igaz, hogy ott a megtakarításom, de ahogy előbb írtam, gondolva a nehéz időkre, én szeretek úgy bánni a pénzzel, hogy a fizetésemet ne lépjem túl, ami sajnos elég kevésszer sikerül.

2017. szept. 9. 23:37
 13/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne haragudj, eddig segíteni próbáltam, ahogy más korábbi válaszolók is, de ez a legutóbbi hozzászólásod elgondolkodtatott. Ha van miből kifizetni, legyen az fizetés vagy megtakarítás, akkor igenis köteles vagy állni az adókat és egyéb kötelező terheket. Minden amit leírtál éppen azt mutatja, hogy nem tudsz bánni a pénzzel. Ha magasabb a havi kiadásod, mint a bevételed, akkor valamit el kell engedni. Ez lehet egy kisebb TV / internet előfizetés, vagy éppen az autó, mint legkomolyabb pénznyelő. Az nem megoldás, hogy a kötelezőket nem fizeted és azok alól keresed a kiskapukat. Ezt tudnám még folytatni, de már így is elértünk az eredeti kérdéstől.
2017. szept. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha a havi kolteseid rendszeresen meghaladjak a fizetesedet, akkor neked kb. tenyleg egy bicikli a maximum, amit megengedhetsz magadnak. Te most tenyleg azt kepzeled, hogy ez az auto toled mostantol elvalaszthatatlan, es uristen de nem tudnal nelkule elni, de a realitas az, hogy a s*gged kilog a gatyabol, mar bocs a kifejezesert.


Mindamellett, mindegy hogyan probalsz 'banni' a penzeddel, lathatoan a kotelezoen fizetendo adokat, biztositast sem tudod kigazdalkodni. Ez nem ilyen valaszthato tetel, hogy maj' ha lesz penzem, kifizetem, pont ugyanugy vele jar, mint ahogy a villanyszamlat fizetni kell kulonben kikapcsoljak az aramot, vagy hogy a boltban nem hozhatod el a cuccot, amig ki nem fizeted. Teljes joindulattal mondom, hogy sokat kell meg neked az onallo eletrol meg a penz beosztasarol tanulni...

2017. szept. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

bemész a biztosítóhoz és módosíttatod a fizetést negyedévre. aztán ugyan ezt eljátszod az önkormányzaton.


Neked nem való autó! Miből akarod szervizeltetni? Évente nem árt átnézetni + olajcsere...

2017. szept. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Már nem azért, de évek óta egyedül élek a szülői házban... /szüleim már nem élnek/ Egyedül csinálok mindent, egyedül helyezkedtem el a munkahelyen /sokan vannak, akiket csak úgy bejutnak a szülei-rokonai révén/, egyedül vásárlok be, egyedül fizetek mindent, egyedül néztem ki és vettem meg az autót, egyedül szervizeltettem /mivel karbantartatom/. Mindent egyedül csinálok.


Viszont az igaz, hogy a pénzt nem mindig tudom normálisan megfogni. És az a fura, hogy olyan hű de nagy dolgokra nem is költök. Enni/inni nyilván kell, de a teszkóban nem kaviárt veszek, hanem teljesen alapdolgokat /sonka, sajt, kenyér, mosószer, wc-papír, kóla, ásványvíz stb/. Luxusdolgokra nem költök. A rezsim kb. 50 ezer körül van átlagosan, de múlt héten pl. a net/TV számlát lecsökkentettem 7 ezerrel.


Az autóra visszatérve, mikor tavaly megvettem, csináltattam rajta olajcserét, kötöttem rá biztosítást, átírattam a nevemre. Lett még fékcsere, kipufogódobcsere, akkumulátor csere, vettem bele CD-rádiót, most júliusban pedig leműszakiztattam. Bő 1 év alatt sokat költöttem rá, hogy nagyjából rendben legyen, de ezt nem tudtam volna úgy megtenni, ha szimplán csak a fizetésem lenne. Most is vár még rá egy első szélvédő csere/javítás, illetve lassan kéne majd egy olajcsere is /15 ezer km még nem telt el, de az egy év már igen/. Szóval ezeket belekalkuláltam. A biztosítással is számoltam, hogy azt is fizetnem kell majd. De aztán jött ez a súlyadó, amivel eddig nem is nagyon foglalkoztam. Oké, ebből csak 22 ezret kell befizetni, szóval abban van igazság, hogy lehet, hogy csak én fújom fel és ennyi kiadás után nem kéne tételnek lennie 22 ezer forintnak.


Az igazsághoz amúgy hozzátartozik, hogy van egy jelzáloghitelem is a lakáson, amit tavaly vettem fel, hogy segítsek a barátnőmön anyagilag, illetve magamon is, mert nekem is elég komoly számlaelmaradásaim voltak. /Pl. a gázszolgáltatásom visszakapcsolásához 200 ezret kellett befizetnem és akkor még a többi számlatartozás is ott volt/

Azóta már az ő és az én dolgaim is rendeződtek. Egyikünknek sincs tartozása, én tudtam újra autót venni, illetve a hitelösszegből is van még valamennyi, amire próbálok vigyázni valahogy. Mindössze az az egyetlen szépséghiba, hogy a fizetésemből minden hónapban levonják a 35 ezer Ft törlesztőt /ez mondjuk jogos, hiszen én vállaltam be/ illetve a hitelhez kellett egy lakástakarék-pénztárat nyitni, aminél havonta kerek 10 ezer Ft-ot vonnak. Így végülis 45 ezer megy el csak erre egy hónapban. Bár a lakástakarékba fektetett 10 ezer forintokat úgy tudom 1 év után ki lehet venni, ha akarom, szóval még az is egy tartalék. Így akkor azt a 10-et már nem fogják vonni


De a napokban úgy néz ki, hogy a párommal majd összeköltözünk és ha ketten fizetünk mindent /a hitelt is, mert részben miatta is vettem fel/, úgy könnyebb lesz. Sokan tanácsolták már, hogy lakjak együtt valakivel, mert úgy egyszerűbb a kiadásokkal megbirkózni.



Amúgy köszönöm a tanácsokat, igyekszem ezt-azt megfogadni /egy kivétellel, mert az autómról nem szeretnék lemondani.../ és amiket előbb írtam, nem kötekedésnek szántam, szóval elnézést, ha annak tűnt. :)

2017. szept. 10. 12:26
 17/23 anonim ***** válasza:
...Lett még fékcsere, kipufogódobcsere, akkumulátor csere, vettem bele CD-rádiót, most júliusban pedig leműszakiztattam. Bő 1 év alatt sokat költöttem rá, hogy nagyjából rendben legyen, de ezt nem tudtam volna úgy megtenni, ha szimplán csak a fizetésem lenne... = jelenleg nem tudsz fenntartani egy autót! Többet költenél mint amennyit keresel. Szerintem tudat alatt már tudod, hogy túl vállaltad magad...
2017. szept. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Akkor írok konkrétumokat, hogy tisztább legyen. Egy 2003-as Suzuki Swift Sedanról van szó, a havi fizetésem pedig olyan nettó 140 és 180 ezer között ingadozik, mikor hogy. /Augusztusban pl. 140 volt, ebben a hónapban 180 fölött/


Egy 2. generációs /1989-től 2003-ig gyártott/ Swift fenntartása pedig köztudottan az egyik legolcsóbb, nem véletlenül hívják válságautónak... Oké, hogy eddig sokat költöttem rá /mondjuk elég alacsony áron is vettem/, de amiket cseréltettem rajta, pl. kipufogódob, fék, lengőkar, stb., azokat most 2-3-4 évig nem fog kelleni. Műszaki is csak 2 évente kell. Éves tételek csak az olajcsere /bár ha nem értem el a 10-15 ezer km-t, akkor talán elég másfél évente is, ha még nagyjából "tiszta" benne az olaj/, a súlyadó és a kötelező biztosítás. Szóval innentől kezdve nem kell már rá annyit költenem, mint az elmúlt 1 évben.


Egyébként ha ezen konkrétumok elmondása után nézzük, akkor ezek szerint egy régi Suzuki fenntartásához is legalább 200-250 ezret kéne ma keresni Magyarországon? Annyi autó megy az utakon, délutánonként brutális a forgalom még Érden is, ahol lakom, nekem ne mondja senki, hogy a tulajdonosaik közül mindenki el van eresztve lóvéval, mert nem hiszem el... és természetesen nem azokról beszélek, akik Audikkal, BMW-kkel vagy más luxusmárkával közlekednek, hanem a sok régi/új Swiftes, Ignises, Wagon R-es, Opel Corsás és egyéb népautókat használó emberekről.

2017. szept. 10. 21:29
 19/23 anonim ***** válasza:

Eskü nem értem ezt hogy sikerült összehozni. A biztosítást lehet negyed éves részletekben fizetni, én is így csinálom. Így egyszerre nem kell nagy összeget kifizetnem, és ez simán vállalható. A teljesítmény adót is lehet fizetni két részletben. Asszem március 15-ig lehet az első részletet, szeptember 15-ig a másodikat. Simán megoldható lett volna.

De akkor számoljunk, negyedévre ha kötöd a biztosítást, akkor az 10 250 Ft három havonta (oké, ennél valszeg egy kicsit magasabb, mert ha nem egy összegben fizeted, akkor azért valamennyivel nagyobb, de tényleg nem sokkal).

A súlyadó meg évi 11 ezer ezt is lehet két részben fizetni, akkor hat havonta kell 5500 Ft-ot elkölteni rá. Az előző autód súlyadóját nem vettem figyelembe, azt ki kellett volna már régen fizetned. Ha január 1-jén nálad van a kocsi, akkor egész évre te fizeted a súlyadót. Ezt szépen le kellett volna rendezni, amikor az előző autót eladtad.


Na de ha összeadom neked a biztosítási díjat és a súlyadót, akkor az éves szinten 52 000 Ft összességében, ami havonta 4 333 Ft-nak felel meg. Tehát legközelebb szépen azt csinálod, hogy minden hónapban félre teszel egy ekkora összeget, és akkor nem fogsz így megcsúszni, és nem egyben kell kicsengetni.

2017. szept. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A Te válaszod végre hasznos volt, szemben azokéval, akik azt szajkózzák, hogy túlvállaltam magam. Kicsit durva lenne, ha egy Suzuki vagy akárcsak egy aprócska Maruti fenntartásához is 2-300 ezreket kéne keresni.


Egyébként amit írtál, arra én is gondoltam. Viszont én idevettem mindent, ami az autónak kell/kellhet. Nem csak a kötelezőt és az adót, hanem az éves olajcserét + a 2 évente való műszakit + a még ritkábban történő egyéb alkatrészcseréket is.


Olajcsere mondjuk 20 ezer, biztosíts 40 ezer, adó 11 ezer. Ez így 71 ezer, osztva 12-vel, egy hónapra 5916 Ft.


Műszaki: 2 évente van, júliusban 25-ért csinálták meg. Osszuk el 24-gyel, ez így 1041 Ft.


Egyéb alkatrészek/átnézések: lengőkar/fék/kipufogódob szerintem egy darabig nem fog kelleni, 3-4 évig csak bírják, de akkor osszuk el ezt is 24 hónappal, vagyis hogy 2 évente cserélendők. Csak nem kell költeni ezekre olyan 70 ezernél többet. 70 ezer/24 = 2916 Ft. /Persze nyilván nem egyszerre romlik el minden/


5916 + 1041 + 2916 = 9873


Remélem, nem számoltam hülyén. :) Ha minden hónapban egy 10-est félre rakok, akkor a kocsi minden dolgát tudom fizetni. /Tankolást nem vettem ide./

2017. szept. 11. 16:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!