Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem melegszik fel az autóm...

Nem melegszik fel az autóm vize 90 fokig. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Egy Audi A4 B7 2.0 TDI-ről van szó.

1 hete vettem. A városban használtam eddig, és nem lepődtem meg ha csak kb 68 fokig melegedik fel.

Ma viszont 200 km után is ugyanezt az értéket produkálja.

Kell kb 20 km hogy a hideg motor elérje a 68 fokot, ám itt megáll. Nem melegszik tovább.

Ez normál 50-90 tempónál van.

Miután berakom 6-ba 120-140 körül megemelkedik kb 72 fokra. De ez vagy 2 perc alatt. Aztán ha lelassitok 90 alá akkor megint hamar visszaesik a stabil 68 fokra.

Nem próbáltam folyamatos 120-140-es tempóval, csak max 5 percet, mert nem volt meg neki a kellő út, falu, egyenes szakasz, falu ...

A termosztát a meleg levegőt nagyon jól fújja, akár félig hideg motorral is.

Mi lehet a baja?

Mennyine kerülne a javittatása?

Lesz valami baja ha továbbra is így használom?



2017. szept. 10. 04:31
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg nyitva maradt a termosztát, vagy nincs benne. Ellenőrizd, ha a beindítás után a motorral együtt melegszik a hűtő, akkor tuti a tipp. Érdemes minél hamarabb kicseréltetni, mert nem tesz jót a motornak ha nem üzemi hőmérsékleten működik és mivel egyre hidegebb lesz az idő ez csak rosszabb lesz. Ha nem ez a baja, akkor a mérőműszer jeladója, vagy maga a műszer a hibás.
2017. szept. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

"meleg levegőt nagyon jól fújja"


Valószínű a vízhőfokkal nincs gond.

Az meg, hogy az autó műszerei mit mondanak...

Kb mint a Magyar népmesék.

Épp nemrég szedtem szét egy ilyen hőfokmérő műszert, gyárilag van a hátulján egy kis tekerentyű, amivel újra lehet kalibrálni.

Legtutibb a lézeres hőfokmérő a hengerfejre.

Még tutibb, ha egy gyakorlott szerelő ráteszi a kis pracliját valamelyik csőre, és elkezd k. anyázni, mert megégette.

2017. szept. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mint írták, lézeres hőmérővel megméred mindenhol, nem kell bontani.

A 68 fok igencsak káros, el kell érnie a 90-et.

A termosztát letérdelt, újat kell tenni.

2017. szept. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Termosztát csere ~5e ft-os tétel.

Az hogy hideg motornál is fúj meleg levegőt ez a szellőzőbe épített fűtőszálnak köszönhető.(egyfajta kiegészítő fűtés)

2017. szept. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Ezek után én is a termosztátra tippelek.

Szerintem jól be van állítva a hőfokmérő, mivel nagyobb sebességnél, nagyobb terhelésnél nem melegedne még egy kicsit a víz.

Az is erre utal, hogy nagyon sok idő kell míg eléri a 68 fokot, mivel nem zár a termosztát.

2017. szept. 10. 11:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Szinte biztos hogy a termosztát. A meleg levegőt persze, hogy fújja, oda még 60 fokos víz is elég. Meg ezekben van ilyen előmelegítő cucc is, ami télen segít, hogy ne kelljen 10 km-t menj, amíg egy kis meleg levegőt fúj.
2017. szept. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 nontau válasza:
Termosztát valszínű.
2017. szept. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!