Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális jelenség, ha jobban...

Normális jelenség, ha jobban melegszik az autóm?

Figyelt kérdés
Renault Clio 2-ről van szó. 1.4 16v. Eddig vízhőfok mérő pontosan középen állt. Mostanában, ha városban mászkálok fölé megy egy vonással. Ez normális? Ennyit jelenthet a melegebb idő? Ha városon kívül megyek, akkor megint középre áll be.

2014. jún. 1. 08:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ilyen miatt nem kell aggodni. De dicseretes, hogy figyeled a hofokot. Nekem volt egy renaultom, az tenylegesen forralta a vizet, ugyhogy a nyarat csutka futessel vezettem vegig, hogy huljon a gep.
2014. jún. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kata kata ***** válasza:
Igen.Normális jelenség.
2014. jún. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet akár normális, de nem árt gyanakodni, főleg ha eddig sose ment el odáig. (A Fiatomban középen áll és meg sem mozdul, 30 fok felett sem).

Meg kell nézni hogy van e elég hűtőfolyadék a kiegyenlítőtartályban. És azt is meg kell nézni hogy nincs e elszennyeződve, bogártetemmek által eldugítva a hűtő.

2014. jún. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nos a hűtővizem szinten van. Köszönöm a tippet, megnézem a hűtőt is, hátha. :) Az autót egy éve vettem, azóta kiderült, hogy a hűtő teli lett vágva tömítő adalékkal. Emiatt nem túl tiszta a hűtőfolyadék. Hosszas konzultációk után arra jutottunk, hogy tisztítgassam a rendszert és ha kiürül ez az adalék, akkor megláthatjuk hol hibás a hűtőrendszer. Ez az tömítő anyag is okozhatja esetleg?
2014. jún. 1. 10:36
 5/11 A kérdező kommentje:
Bár a normálisnak jobban örülnék. :) (Attól meg tisztogatom úgyis.)
2014. jún. 1. 10:36
 6/11 Beviz Elek ***** válasza:

Hát nem hinném hogy normális. Az én nissanom bemelegszik, középen megáll és minden esetben úgy áll mintha oda lenne szögezve a mutató.


Esetleg meg lehetne kukkolni a termosztátot. Talán nem nyit eleget.

2014. jún. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Klímás a kocsid?
2014. jún. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt csak azért kérdezem, mert légkondis kocsiknál 2 fokozata van a hűtőventilátornak. Ha nem megy az első, csak a második az produkálhat ilyet jelenséget.

Előtét ellenállást és az első fokozat reléjét nézném meg először.

2014. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bizony hogy okozhatja a tömítőanyag is, mert az aztán tömít mindent nem csak a szivárgás helyét. Valószínűleg fel kell készülnöd egy hűtőcserére, mert a motor bánhatja ha túlmelegszik. A hűtőtömítőt pedig sajnos nem lehet 100%-ig eltávolítani semmilyen mosással. Még az is lehet hogy a fűtőradiátor eresztett és azért öntötték bele a tömítőt. Az már egy kényesebb ügy mert egyrészt kb. ugyanolyan drága mint a motor hűtője és még jól szét is kell szerelni a műszerfalat a cseréhez.
2014. jún. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Klímás igen. A termosztátra gondoltam már én is, mert egyszer láttam olyat, hogy a szemem láttára felment (az egy csíkkal fentebbi állásba) a mutató, aztán vissza is esett.
2014. jún. 1. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!