Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízel autóknak miért van az...

A dízel autóknak miért van az a jellegzetes "traktor" hangja?

Figyelt kérdés
Persze nem traktor, de nem tudom mihez hasonlítani. A benzinesek szépen csendesen járnak, kellemes duruzsoló hangjuk van, míg a dízelek hangosak nagyon.

2017. szept. 11. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
A szelepek hangját hallod meg a turbóét ha van.
2017. szept. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt!


Es a turbo benzinnel miert nem hallani ugy? Persze most kis loketu turbo benzinrol van szo, lehet azert.

2017. szept. 11. 08:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért van "traktor" hangjuk, mert a traktorban is dízel van :)
2017. szept. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tennék hozzá, hogy szerintem egyáltalán nem hasonlit a dizel személyautók hangja a traktorokéhoz, de na, ki hogy hallja. Amúgy nem a szelepektől van más hangja, mint a benzinesnek.

A dizelmotorban az égés öngyulladás útján jön létre, nem pedig gyújtógyertyával, mint a benzinesek esetében. A befecskendezési nyomás is sokkal nagyobb, mint a benzinesek esetében, főleg a 10 évnél fiatalabb dizeleknél, amelyeknél akár több ezer bar is lehet a befecskendezési nyomás. Emiatt is nagyon hangos az égés folyamata.

2017. szept. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"okos" egyeske!

A benzinesben épp úgy kopoghat a szelep mint a dízelben.

(vagy éppen úgy lehet halk is)

Egyszerűen a dizel munkafolyamata hangosabb. Vaskosabb a blokk és minden alkatrész, magasabb a sűrítési végnyomást, vagyis tényleg olyan traktorosabb. :)

2017. szept. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 D. Brasco ***** válasza:
A régi dizeleknel az adagolonak van az a jellegzetes csattogó hangja.........de egyébként az eges jellege miatt mindig is hangosabb lesz mint a benzines
2017. szept. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Az is csak képen látott traktort, aki ezt kitalálta. A dízel hangosabb, leírták miért, de egy traktornak teljesen más hangja van
2017. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom az öreg mercim dízel hangját :)

Zene füleimnek amikor állok a pirosnál és kerreg az egész kocsi, na meg alapjáraton úgy ráz, hogy kirázza belőlem a ****t is :)


szoktam vezetni újabb benzines autót is munkából kifolyólag de nagyon fura amikor állok a pirosnál és semmi hang nincs + meg sem mozdul az autó :D


kinek ez jön be kinek az...

én imádom a mercim traktorhangját pedig fiatal vagyok :)

(és általában a fiatalok között ez nem trendi)

2017. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kis hazánkban is elérhetővé váltak a dízelautók, azonnal váltottam, és nagyon sokáig csak olyanom volt. Amikor ismét benzinesbe ültem, minden lámpánál indítózni akartam, mert olyan csendes volt, hogy mindig azt hittem, leállt a motor.
2017. szept. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!