Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó.hu-n a rendszámok...

Használtautó.hu-n a rendszámok miért vannak szinte mindig kitakarva?

Figyelt kérdés
Szinte minden hirdetésnél látom, hogy az autón van rendszám, de fehérrel ki lett takarva. Emögött sumákság van, vagy más oka van?

2017. szept. 11. 18:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Adatvédelmi okok, vagy a tulajdonosok nem akarják láttatni, vagy a honlap nem teheti közzé.
2017. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%

Nincs hozzá közöd.

Nem tartalmaz semmi új információt a hirdetésben megadott adatokhoz képest.

Nehogy valami"rendőr haver" kikeresse a tulajdonost.

Vagy csak próbarendszám van rajta, amihez szintén nincs közöd.

2017. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2-es: Oké, nincs közöm a rendszámhoz, akkor viszont miért nem kötelező pl. alvázszámot megadni a hirdetéseknél, hogy utána lehessen nézni ennek-annak? Ismerősöm nem régen perelt autókereskedő ellen, meg is nyerte (a német szakszerviz nyilvántartása szerint sokkal több kilométer volt az autóban, alvázszám szerint néztek utána).
2017. szept. 11. 18:55
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

A kereskedők általában azért takarják ki, hogy ne tudd lekérdezni a futásteljesítményt (vagy ne lásd, hogy tegnap lett rátéve magyar rendszám, esetleg, hogy egyáltalán nincs rajta magyar rendszám) illetve, hogy ha bizományos az autó ne tudja senki megkerülni a tulajt.


A magánszemélyek meg mert hülyék és "így látták".

2017. szept. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%

Mert nem akarom, hogy megállítsanak értelmetlen, ész nélküli emberek, akik már a telefonban látatlanban szoktak alkudni.

Nem hiányoznak:

-hú de drága!

-mennyit engedsz a feléből?!

-mennyi a vége, ha komolyan érdekel? viccből hogyan érdekelhet valakit ? :-)


A válaszokat is az ilyen emberek pontozzák le.


Ha meg az autómon N-es rendszám van, akkor én csaló vagyok?!

2017. szept. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

5: Ezek a kérdések nem függenek a rendszám kitakarásától. Minden hirdetésénél van elérhetőség megadva, aki alkudozni akar, tök mindegy, hogy ismeri-e a rendszámot vagy nem.


Senki nem a rendszám alapján ítéli meg az autó életkorát.

2017. szept. 11. 20:23
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

# 5


Miért, ha rendszám nélkül hirdetsz akkor nem alkudoznak? Fuck logic...

2017. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Ha meg az autómon N-es rendszám van, akkor én csaló vagyok?!"


Nem. Csak arról az autóról lehet tudni, hogy vagy fiatal (ekkor egyértelmu) vagy nemrég hozták be külföldről. Akkor pedig mindjárt kevésbé hihető a "történet" amit köré mesélnek, hogy 15 éve egy tulaj, meg garázsban tartott, szeretgetett, szervizelt...

2017. szept. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

ebben is van valami logika. elég valószínű, hogy valami van a dolog mögött, ha valaki a 4-5 hónapja forgalombahelyezett autóját már árulja...:D

biztos belenézett a szerelő a motorba, és mikor elárulta, mennyiből lehetne rendberakni, a tulaj már hirdette is megfelé...:D


természetesen ettől függetlenül a helyszínen úgyis látszani fog a rendszám, na de máris több esély van arra, hogy valaki egyáltalán megnézi személyesen, ha nincsenek a fejében ilyen vészjósló gondolatok(mert nyilván a háttér ismerete nélkül csak erről beszélhetünk).

2017. szept. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

Én azért takartam ki, hogy ne lehessen beazonosítani, semmi sumákság nem volt, nem akartam, hogy bárki megtaláljon Facebookon, terjednek pletykák, hogy így lopják a kocsikat. Marhára nem érdekelte a vevőt. Megnézte a kocsit és vitte.


Egyébként rendszám és alvázszám alapján sem tudhatsz meg semmit a kocsiról amíg nem a tiéd (vannak honlapok ahol 2-3000 Ft-ért lekérheted az előéletét alvázszám alapján, de azok meg nem megbízhatóak, legalábbis nekem ahány oldal annyi eredményt adott)

2017. szept. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!