Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jól gondolom, hogy a piros...

Jól gondolom, hogy a piros "karikás" Angel Eye első lámpák használata nem legális?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy szőke hölgyet egy ilyen lámpával szerelt BMW-ben, és bár szépen nézett ki az autó, dobott rajta a lámpa, de felmerült bennem a kérdés, hogy tetszene-e ez a hatóságoknak(?)
2017. szept. 12. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Elől nem lehet csak fehér, vagy kadmium sárga fénye a lámpáknak.

A kadmium sárga is csak az izzó természetes színe lehet, nem lehet fóliázott a fényszóró.

2017. szept. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem az, hacsak nem közforgalom elől elzárt magánterületen láttad


sokszor meglepődök hogy nyugdíjas papák robognak utólagos xenonnal, meg mamák mindenféle színű helyzetjelzővel, esetleg egy két tuningelemmel


szerintem nekik fogalmuk sincs, hogy szabálytalan, amíg nem szól nekik a rendőr, így vették

2017. szept. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legtöbben tudják, hogy nem legális, de ennek nincs túl nagy jelentősége.
2017. szept. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásaitokat.

Nem rég óta vezetek csak, mivel magam is módosítgatom az autómat, próbálok informálódni, hogy mi az, amit szabad, mi engedélyköteles, és mi illegális.

Annyival egészíteném ki a "listát", hogy a xenon is mehet közúton, de elég szigorú feltételekkel, illetve vannak xenon hatású izzók, amik ECE engedélyesek; szintén vonulhatnak a forgalomban.

Az BMW-s hölgyet pedig persze közúton láttam.

2017. szept. 12. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!