Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autoba tipus azonos motor...

Benziini kérdése:

Autoba tipus azonos motor csere eseten mi a teendo?

Figyelt kérdés
Van egy Honda Civic-em (5gen) nemreg vasaroltam viszont a motorban van mar jo par Km eszi az olajat is gondolom nem volt jol karbantartva. Motor csere mellett dontottem az en motorom egy D15B2es 1.5, 16szelep, 69kw, 94Le es amit bele szerernek rakatni az is ugyan ugy D15B2, 1.5, 16szelep csak 66Kw es 90Le ez is tipus azonos motornak szamit? Ugyan ugy egy Honda civic 5gen hatchback-bol szarmazik.

2017. szept. 12. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a forgalmiban csak motorkód van, akkor kicseréled és vígan használod. Ha van benne motorszám is, akkor már bonyolultabb, mert kell a motorról egy számla, vagy valami igazolás a származásáról, a beépítésről egy szakszerviz igazolása, egy NKH vizsgálat és ez után lehet kérni az új forgalmit az új motorszámmal. Mivel a motorkód egyezik, nincs jelentősége a lóerőknek.
2017. szept. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a forgalmit otthon hagytam mert nem jarok vele de megnezem majd,viszont ha csak az van benne es kicsereltetem a motor es az alvaz szam nem fog megegyezni, vagy az nem problema?
2017. szept. 13. 08:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Motorcserénél mitől változik az alvázszám ? Kérlek mesélj.
2017. szept. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az alvaz es a motor szam nem egyezik meg? Nem ugyan az a szam van beleutve mindkettobe??
2017. szept. 14. 13:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Dehogynem. Ezért van más neve.

A motorszám a motorba van ütve, az alvázszám meg az alvázba. Érdekes dolog ez.

2017. szept. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom mindenkinek!
2017. szept. 17. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!