Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon lassú hűtővíz fogyás...

Nagyon lassú hűtővíz fogyás lehet normális?

Figyelt kérdés

Ebben az évben 1x 2x töltöttem bele, akkor se ment le a kiegyenlítőben minimálra, a kettő között volt, de úgy láttam, hogy fogyott belőle valamennyit a korábbi állapotokhoz képest.

Nem voltam biztos benne, hogy van e gond. Néha gondoltam arra, hogy a kocsi nem sík helyen áll, és azért tűnik kevésnek, illetve tudom, hogy a nyomás miatt is változhat a térfogat. Most töltöttem bele, hogy tutira lássam, ha fogy.

Füstölni nem szokott, max hetente egyszer, amikor keményen odalépek neki, akkor egy pár másodpercig. De amúgy nincs fehér füst.

1.9-es dci motorról van szó amúgy.


Lehet, hogy valahol van egy apró szivárgási pont a rendszerben?


2017. szept. 14. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
A gumicsöveknél lehet minimális szivárgás, esetleg repedezettek a csövek. Olyan nincs, hogy a ahtővíz nem párolog minimálisan, tehát ez teljesen normális is lehet. Az olaj is ugyanúgy fogyhat minimálisan és az autó is eheti kisebbb mértékben, ami a gyári adatok szerint normális.
2017. szept. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elviekban úgy van, ahogy előttem írták.

A gyakorlatban én évente 25-28e km-t megyek. 3-4 évente, azaz kb 80-100e km-enként szoktam a teljes hűtőfolyadékot lecserélni. Ez alatt rátöltenem még soha nem kellett, sőt szemmel látható szintcsökkenést se tapasztaltam még.

Előfordulhat hogy valahol van egy kis szivárgásod, ami olyan mértékű csak, hogy ami kifolyik azonnal el is párolog, ezért nem látod.

2017. szept. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 16. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!