Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet motorkódot szerezni?

Balázs1666 kérdése:

Hogy lehet motorkódot szerezni?

Figyelt kérdés
Most láttam használtautón egy motort ami 400ccm-es és magyarországon 125-ként szerepel a rendszerbe, a rendőröknél is tehát mindenhol, maga a blokk 2013-as a gép 2011-es és kapott motorkódot ami teljesen tiszta, ezt hogy tudom megcsinálni másik motorral? (ezt elvitték elöllem) a válaszokat előre is köszönöm. (ilyen lehúzó kommentekre hogy illegalis stb stb nem vagyok kiváncsi és aki nem ért hozzá kérem ne hasonlítsa a 125/50, okosan haza megyek kidobom a folítást és társaihoz, köszönöm.)

2017. szept. 17. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bűncselekmény elkövetése árán lehet ilyet "szerezni".
2017. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
viszont ebben pont ezt nem értem, hogy itt rendőr fogta meg és a rendszerükben a motorkód alatt 125ccm szerepelt
2017. szept. 17. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezed az eladót, hogy csinálta. Gondolom, a telefonszáma még megvan. De ne lepődj meg, ha a kapott magyarázat nyomán nem tudsz majd elindulni. Én magam is találkoztam már 600-as sportmotorral "125-re papírozva", aminek aztán véletlenül pont nem volt meg a forgalmija, a tulaj pedig elérhetetlenné vált, mikor valami konkrétumot kellett volna villantani.
2017. szept. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Beszéltem a tulajjal, elküldte a motor forgalmiját és a tulaj már egy magán személytől vette.
2017. szept. 17. 20:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Valaki okiratot hamisított. Egész addig neml esz ezzel gond,amíg nem kerülsz balesetbe. Akkor viszont elég egyszerű dolga lesz a rendőrségnek, hiszen csak végig kell menni a tulajdonosi láncon, hol lett hirtelen 125-ös a motor - és valaki kezdheti edzeni az ánuszát.


Ha te akarsz átpapírozni egy motort, akkor te leszel az - előbb vagy utóbb. Ugyanis ha tovább is adod, ha az új tulaj csinál vele valamit, akkor is te szívod meg.


Sok sikert!

2017. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!