Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Letört vonóhorgot mennyire jó...

Letört vonóhorgot mennyire jó ötlet hegeszteni?

Figyelt kérdés

Unokatesóm lecsúszott a sáros földútról az árokba, az autó annyira besüllyedt az esőzés után hogy futóműhöz nem tudtunk kötni, vonószemet nem találtuk hátul, így horogra kötöttünk. V10-es Touraggel rántottam meg kicsit jobban a kelleténél, az autó kijött, de a horog is letört tőből. Szerencsére nem a szélvédőben landolt, hanem az autó alatt. Eredetileg is hegesztve volt, ezt egy profi hegesztővel (nem ívvel otthon okosba') még meg lehetne csinálni?

Egy pár éves Westfalia vonóhorogról van szó. Ha nem akkor természetesen csere, de egy tízes jobban hangzik mint 70 egy újért.



2017. szept. 18. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha használatban van vontatásra a vonóhorog, akkor nem érdemes kókányolni profi hegesztővel sem. Egy esetleges baleset során (mondjuk menet közben letörik, az utánfutó pedig önálló életre kel) ha utána ránéznek, akkor sem a biztosító nem fizet, de még komoly büntetést is kaphat a tulaj.


Ügyeskedéssel még az megoldható, hogy használtan vesztek egy ugyanolyat, és felrakjátok, mintha mi sem történt volna. 10-nél drágább lesz valószínűleg, de 70nél olcsóbb...

2017. szept. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is cserélném inkább.
2017. szept. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 D. Brasco ***** válasza:
Több mint ijesztő hogy valakineknilyen baromság eszébe jut....foleg ha azt horgot valóban használni is szeretné még
2017. szept. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Inkább cseréltetném.

Szerintem nem lesz az újra 70.

Hiszen pl. az elektronikát nem kell újra kiépíteni hozzá,

nem kell újra műszakiztatni. Csak maga a vonóhorog + szerelés.

2017. szept. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csupán azért jutott eszembe, mert ez is hegesztve volt.

Valakinek azt is rá kellett hegesztenie újonnan, és látszik hogy a hegesztés tört el, egy 2,5 tonnás autó rántott rá 800Nm-el lendületből. Nem nagyon van használva, max könnyű, kicsi futót húz a városban vele. Nyilván egy duplatengelyes lakókocsit vagy egy trailert nem bíznánk a hegesztett horogra, meg a kocsi se arra van, egy 1.9-es kombi Octavia, el sem bírja. Mindenképp cserélve lenne amúgy, ez vészmegoldásként jött szóba, mert most fog műszakizni a kocsi, és jó lenne ha horoggal vizsgázna le. Sajnos bontottat egyelőre nem találtunk rá.


Ezért tettem fel a kérdést, mint laikus.

2017. szept. 18. 16:43
 6/7 anonim ***** válasza:

A V10 Touareg nagyon fontos információ volt. Szerencse hogy azt sikerült letörni nem a futóművet kiszabni a 800Nm el. Hogy az hogy jött ki.

Egyébként meg nem jó ötlet hegeszteni.

2017. szept. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 800Nm, nekem is tetszett! :-)))

Pedig ha tudná, hogy a kerekeken nem 800Nm van, hanem annak a többszöröse... el is élvezne talán!


A vonóhorgot ne kókányold! Menet közben leszakad a futó, és embereket is ölhet! Megér néhány tízezer forintot a kockázat!?

2017. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!