Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külső visszapillantó tükör...

Külső visszapillantó tükör "tuning"?

Figyelt kérdés

Van olyan cég esetleg aki megtudná csinálni az autómon a külső visszapillantó tükröket elektromos állításúra? Sajnos nem gyártották vele belülről kézzel állítható, bontóban ahogy néztem sem találtam olyan motort ami jó lenne bele. Az elektromos része már kész a kapcsolónak már érdekes módon megvolt gyárilag a helye, lett bele kapcsoló a vezetékek behúzva készen várják a tükröt.

Mindenképpen a gyári tükörházat szeretném mert az megy a forma világhoz.



2017. aug. 16. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen autóról van szó?
2017. aug. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha már eddig eljutottál, akkor kereshetnél bele való motort is...

Más cég sem fog egyedi motort gyártani, hanem keres olyat, ami elfér benne.

Mekkora autónak a mekkora tükörházáról van szó?

Nekem elsőre a WagonR tükörmozgatója jutott eszembe, az sem egy óriási példány és gyakori is. Ha szélessége, magasságra és mélységre elfér, akkor rögzíteni kell a tükörházban (pl. műgyantával) rögzíteni rá a tükörlapot. Ha itt is ragasztasz, akkor előtte kipróbálni (pl. a mozgatóegységhez kapott bontott tükrön) hogy a ragasztód nem bántja-e a foncsorozását a tükörlapnak.

2017. aug. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ez egy alto 2006ból de nagyon idegesít hogy nem tudom beállítani sosem, most meg új autóra iskola mellett nincs fedezetem. ebben nem kör alakú a rögzítőfül az a baj hanem ilyen téglalap alakú.
2017. aug. 16. 19:02
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Fotók, ami nagyjából (tartó fehér színű műanyag a képen) jó bele az az Avensis tükörmozgatója, de valahogy túl magas és kilóg a tükörlap a házból.

2017. aug. 16. 19:05
 5/8 A kérdező kommentje:
2-es- hogy bonyolultabb legyen fűtött tükör lenne, bár az nem tűnik bonyolultnak rá van ragasztva a tükörhátlapjára egy kis melegítő lapocska 2 vezeték már azok is szépen be vannak húzva.
2017. aug. 16. 19:09
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is utolag van be rakva a kocsimba az elektromos tükör , füthető meg minden . Igaz ez a kocsit gyártották így is , de meg még okosan meg oldottuk hogy záráskor be hajtsa a tükröket , nyitáskor meg ki az alap helyzetbe . 2006-os skoda fabia facelift . A ki/be hajtást egy golf mk5 tükör állitó motorját adta .
2017. aug. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én biztosan a márkán belül keresnék. Nem emlékszem 100%-ra, de a 2005 előtti Swift létezett elektromos tükörrel, nem?

Ha nem fér el, akkor marad a faragás: előre megnézed hol mennyit lehet levenni és utána fűrész/ráspoly/reszelő/rezgővágó/ami kéznél van, aztán mondjuk ragasztás.

A tükörlap-mozgatóegység párosításánál is valami ilyesmi utat lehet bejárni. Egy-egy márkán vagy konszernen belül még előfordul, hogy kompatibilisek a cuccok, de a márkák keresztezéséhez szerencse kell.

(Pl. hogy a Kawasaki pont ugyanolyan szemtávolságú hajtórudat használt a KX500-ba, mint ami a Pannonia egyhengeres típusaiba kell...)

2017. aug. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igazából nézegetem már egy ideje de pl az ignis tükrét kör alakú csatlakozó tartja a mozgató szerkezeten, a 200x(kb5) fort valaminek ilyen lapos felfogatója van jónak tűnik csak nem adják oda a bontóban mert ép a tükör. Azt hiszem a Fábiának is kör alakú a felfogatója ahogy néztem a bontóban.

Ezt az autót sajnos nem gyártották e-tükörrel, már kb 1 hónapja töröm rajt a fejem még a csomagtartót megcsinálni "központi zárasra" sem volt ilyen nehéz.

2017. aug. 17. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!