Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem égnek a lámpák a...

Miért nem égnek a lámpák a Simsonon?

Figyelt kérdés

Simson S51b-ről van szó. Nem ég az első, a hátsó, de még a féklámpa sem ég. Bekötöttem a gyári és neten talált bekötési rajzok alapján is. Nem jó. Az izzók újak, nincsenek kiégve. Pont olyanokat vettem ami benne volt és működött. Trafó is most lett cserélve.


Mit lehetne tenni?



2017. szept. 18. 16:14
 1/2 .,,.,,.,, ***** válasza:
Nem nagyon értek hozzá, de amikor apám motorjával ez volt akkor rossz volt benne valami biztosíték vagy micsoda.
2017. szept. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Trafónak nem sok köze van a világításhoz. Az S51-esek többségében van egy világító tekercs az első és hátsó lámpának, egy világító/töltő tekercs a féklámpának és az akkumulátor töltésének és egy gyújtótekercs a gyújtáshoz.


Nekem sokszor engedett el a világítótekercs test pontja, lehet nálad is ez a baj. Minden esetre egyszerűen ellenőrízheted a tekercsket: sima multiméterrel rámérve a világitás tekercsek és test között szinte rövidzárat (szervíz manuálban benne van, hogy pontosan hány tized Ohmot) kell mérj.

2017. szept. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!