Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra H 1.6 benzin gyári...

Astra H 1.6 benzin gyári vízpumpa csere mikor? 100. 000km-nél 10 éves korában aktuális már? Vezérlés csere ideje már eljött, így az ékszíjat is cserélném, ez hajtja a generátort, vízpumpát is. Ékszíj feszítőjét is célszerű cserélni, vagy pénzkidobás?

Figyelt kérdés
2017. szept. 19. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

a vízpumpát az astrában a verárműszíj hajtja


a vízpumpát a vetérlés cseréjekor cserélni kell(nem kötelező de nagyon ajánlott)

2017. szept. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is minden vezérlés cserénél a vízpumpát is szoktam cserélni. Feszítők, görgők, mindent.
2017. szept. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyanazt tudom mondani, mint az előttem író. Vezérműszíj és tartozékai cseréjekor megy cserére a vízpumpa is.
2017. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Márkaszervíz mondta, h idézek hűtőfyadék szivattyú külön is cserélhető, mivel nem a vezérlés hajtja, illetve opel fórumon is olvastam ezt.. A kérdés, h kibír 200.000k.-t, ha nem lesz kicserélve most?
2017. szept. 19. 16:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves első 3 válaszoló, én ellent kell hogy mondjak nektek. Nem minden Astrában hajtja a vezérműszíj a vízpumpát is.

Gyanítom, hogy a kérdezőnek A16XER vagy Z16XER motorkódú H Astrája van. Ott bizony a vízpumpa nem a vezérlés körében van, hanem egy külső hosszbordásszíj hajtja. Ilyen esetben nem KELL, legfeljebb ajánlott a vízpumpát is cserélni, DE:

az én tapasztalatom az, hogyha a gyári vízpumpának semmi baja, néha jobb nem piszkálni, mert egy utángyártott vízpumpa (gyári elég drága) semmivel sem lesz megbízhatóbb csere után, mint a használt gyári. Én egyébként lecseréltetném, de mindenképp valami prémium minőségre.

2017. szept. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szervizadatok szerint 150e km vagy 10 év a hosszbordás szíj csereintervalluma. Ennyit ki kellene bírnia a vízpumpának és a feszítőnek is. Ellenőrizni kell és ha nem lógnak, nem zörögnek, akkor nem muszáj cserélni őket. Egyébként amikor kezdenek már meghalni, jól hallhatóan jelzik a csere idejét.
2017. szept. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Így igaz, z16xer a motorkód. Lehet komoly baja a kocsinak, ha nem a vezérműszíj hajtja a vízszivattyút?
2017. szept. 20. 12:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Éppen ellenkezőleg, örülj neki hogy nem a vezérműszij hajtja mert ha bármi okból kifolyólag megszorul a pumpa nem veri szét a vezérlést és ezzel együtt a hengerfej szereléket, szelepet meg mindent.
2017. szept. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!