Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti bevállalnátok egy 2. 0-ás...

Ti bevállalnátok egy 2. 0-ás benzines autót?

Figyelt kérdés
Nem nagyon vészes egy ilyen fenntartása? Gondolok itt pl. a teljesítményadóra, vagy az üzemanyag fogyasztásra. Nekem nagyon tetszenek az MK3-as Mondeok, de nem tudom, hogy bele merjek-e majd vágni, ha odakerülök.

2017. szept. 20. 16:27
1 2
 1/19 Tomcatters ***** válasza:
69%
Nem fogyasztanak sokat azok sem :D Konkretan van egy 1.4 corollam es egy 2.0 honda accord, fogyasztasba ugyan ott van a 2.0 mint az 1,4 ,sott autopalyan, a 2.0 kevesebbet eszik 100 on mint az 1,4. Ilyen fogyasztasugras az hengerek kozott van inkabb pl sor4 vs sor6 :D
2017. szept. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
1,8tól érdemes benyásat venni 2 ezres sem vészes a váltásokra kell figyelni és nem kell nyomni állandóan .
2017. szept. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

így van, egyrészt vezetési stílus kérdése, másrészt meg esetleg a súly/teljesítmény arány, ami mondeo-nál egy kisebb motorral eredményezne inkább többletfogyasztást, lévén hogy elég nehéz autó, gyorsításoknál könnyebben boldogul vele egy nagyobb motor.


a teljesítményadót, biztosítást meg ilyesmit én nem szoktam számolni, hiszen előbbit évente 2x kell fizetni, tervezhető. ha minden hónapban félrerak az ember x összeget, akkor is össze lehet hozni azt a 14-15ezer Ft-ot. biztosításnál ugyanez. október végén lesz a fordulóm, éves ütemben fizetem, már félre van rakva.


egyedül a fogyasztás az, amit az ember variálhat, meg persze az alkatrészárak alapján döntés, de erről sajnos nem tudok nyilatkozni, milyen kategória egy mk3-as mondeo.

2017. szept. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
dieselesben nem gondolkozol? sógoromnak 2012-es mondeója van, 2.0-ás dieseles, teljesen jó, fogyasztásban is.
2017. szept. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Kétezres Omegám van, b10 biztosítóval 18 ezer évente súlyadó 11 ezer, Kedvenc autóm én még egyszer bevállalnám, amúgy most mellé 2.6-os vagy 3.0-ás Omegát keresek... már évek óta :D
2017. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Simán!

Nem erőlködik az emelkedőn, meg az autópályán.

2017. szept. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az még egyáltalán nem veszélyes kategória, se kötelezők se a gyakorlati fenntartás tekintetében.


Én alapvetően dízel párti vagyok, de egy ekkora benzines még simán bevállalnák, bár nekem hiányozna a dízel karaktere.

2017. szept. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Sima ügy, bár ha rövid távokra van használva, ott azért ki tud ütni a fogyasztáskülönbség.


Másik gond, hogy van-e belőle nagy választék? Mert néztem Asrát pl. és 1.4-1.6 motorral százszám vannak, de 2.0 pár darab csak. A magyar ember fél a "nagy" motortól ezért a használt piacon is a kisebbekből van csak nagy választék, pedig aztán olyan marha nagy különbség nincs fenntartásban közöttük... Nekem az egyik alapszabályom, autót 2 liter alatt soha.

2017. szept. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A teljesítményadó az vicc.

Nemrég jött a családba MK3 2.0 kombi, háát a fogyasztás az már érdekesebb kérdés. Csak városban 10,5-11 litert gond nélkül bekér, pályán hozható vele a 8-8,5 környéke.

2017. szept. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%
Bar semmikepp sem Fordot, de a 2-es benzinmotortol nem felnek.
2017. szept. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!