Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használhatom a kocsit rossz...

Használhatom a kocsit rossz kézifékkel? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy elromlott a kocsin a kézifék, nem fog semmit. A szerelőhöz csak 1 hét múlva kaptam időpontot + a javítási idő, szóval minimum 10 nap. Nekem viszont addig kéne a kocsi. Van rá valami mód, hogy kézifék nélkül is kibiztosítsam parkolásnál? (Teljesen lapos helyen lakok, szóval nem szokott nagyon gurulni, csak a biztonság kedvéért szoktam behúzni). Esetleg ha sebességbe rakom amikor parkolok? Lehet hogy hülye kérdés, de csak pár hónapja vezetek.

2017. szept. 21. 13:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mindig 1-esben hagyom a kocsit parkoláskor, mert nem az irány számít, hanem az áttétel hossza - 1-esben rövidebb, mint hátramenetben.
2017. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Most tanulok vezetni, és 1-2 hónap múlva remélhetőleg megveszem az első kiskocsimat, így most itt is "tanulgatom" az okosságokat.


Azt írjátok, az autósok 95%-a úgy parkol, hogy egyesben van a kocsi.

Ha ez a jobb, akkor vajon miért nem ezt tanítják?

Mindig ki kell vennem üresbe.

Mitől jobb, ha sebességben van?


Lámpánál is üres, majd ha sárgára vált, akkor kell egyesbe tennem.

Miért nem állhatok meg úgy, hogy eleve egyesbe teszem, ezzel is időt és mozdulatokat spórolva elinduláskor?


BOcsi, hogy más kérdésénél teszem fel a kérdést, remélem nem gond, és köszi, ha válaszoltok.

2017. szept. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Berakod 1-be azt kész! Én is úgy szoktam!
2017. szept. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 crudy ***** válasza:

Miert nem ezt tanitjak?


Miert van az automata autoban kezifek? Azert mert szabaly. Szabaly szerint a rogzitofek azert van h rogzitse az autot. Az h gyarilag vannak vacak megoldasok es kezifek nem fogja meg az autot. Vagy az h a hasznalo soher h karbantartsa az autot es nem cserel fekpadkot az nem kerul a szabalyzat föle. Attol meg a rogzitofekkel kell megfogni az autot de a kresz is ugy tanitja h ha nagy lejton allsz akkor egyesbe kell tenni az autot es a jarda fele forditani a kereket.


Azert jobb ha sebessegben van mert a motorban akkor is kompresszio van ha a motor nem jar. Ez egyszeruen erosebb mint a fek. Lenduletbol meg meg lehet forgatni a motort, esetleg, de ha all, akkor a hymalaja oldalan is parkolhatsz. A gumi hamarabb fogja elveszteni a tapadasat az aszfaltal, minthogy a motor forogjon.


Miert kell uresben allni a lampanal?


A kresz nem foglalkozik azzal h te mennyi idot es mozdulatot aldozol a vezetesre. Ennel szugsegesebb dolgok vannak. Az ures a legbiztosabb allapot allas kozben. Ott nem tudsz lefulladni, a ketto lehetseges sebesseg kozul mindkettot hamar elered, es e kozben nem kell egy labadat lefoglalni azzal h vegig nyomsz egy pedalt.


Ezeket csak tanitjak de ha meg van a jogsi akkor ugy csinalod ahogy akarod.

2017. szept. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

utolsó


mondjuk az hülyeség amit írtál


egy jól müködő kézifék jobban rögziti(fékezi) az autót mint a sebességben hagyott váltó.

A sebbeségben hagyott váltó csak sík múton vagy nagyon enyhe lejtőn hatásos, erős lejtésnél simán elgurulhat sebességben is.

Ha nem hiszed próbáld ki:)

2017. szept. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!