Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Škoda favoritba alakítás...

Škoda favoritba alakítás nélkül beszerelhető a faiba henger, dugattyú?

Figyelt kérdés

Szeretett Favoritom nagyjavításra került, hibátlan karosszéria futómű, de a gyári motor meg éret a nagyjavításra.

Csak ma szembesültem a tény el h nem lehet már hozzá vásárolni új dugattyúkat, cs hengert, azt is cs cseh böl rendelve.. És eböl született a gondolat mivel a Fabia 1.4 motor a favorit blokk tovább gondolása hogy passzol e a henger , dugattyú hajtókar csere, illetve hengerfészek marás nélkül a gyári 1.3 as 136L blokk ba?



2017. szept. 22. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem passzol, de biztos sejtetted az eltérő henger űrtartalomból.

De szerintem lehet kapni favorithoz is.

Nézd meg autodoc.com-on

2017. szept. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs nagy gáz akkor elég lehet a gyűrűzés.
2017. szept. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak annyi h a tözkarika hornyába elfér 2 gyűrű egymás mellet akkora a vertikális hézag :-D Meg el vannak töredezve a karikák, de ment, múltkor voltunk vele Velencén, de vettem észre hogy mind ha nem lenne olyan jó ereje :-P
2017. szept. 23. 07:38
 4/11 A kérdező kommentje:
Löket hosz ugyan annyi, blokk ugyan az, akkor gondolom a furat bőségen -bővítettétek hengerenként 25 köböt?!, v ezzel együtt a henger külső falát is növelték, illetve a henger alsó fészkét?
2017. szept. 23. 07:43
 5/11 JulesTS ***** válasza:

Nem a furat, hanem a lokethossz valtozott 72mm-rol 78mm-re. Itt megtalasz mindent, hogy mit kell atalakitani:

[link]

2017. szept. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt hogy érted, hogy a tűzkarika hornyába elfér két gyűrű?
2017. szept. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kezdem érteni, de pár apróság, akkor ugyan az a dugattyú-henger a Faiba, Felícia, meg a Favoritnak, csak a főtengely lengő csapja 3mm távolabb került az álló csapoktól, így lett 6 mm hosszabb a löket hossz.

De akkor a dugattyú 3mm feljebb jár, és marad elég hely a káros térben erre, v ezt alacsonyabb dugóval oldották meg?

2017. szept. 23. 17:31
 8/11 A kérdező kommentje:
Mert a más vezérműtengely a szelepnyitáskor a szelep dugattyú találkozást elkerüli, azonos dugattyúdimenzió esetén , akkor nekem a favorit főtengely el, mehet bele a Faiba henger-dugattyú , feltéve ha nem alacsonyabb a dugó, mert akkor 3 mm el megnövekedne a káros tér..
2017. szept. 23. 17:37
 9/11 JulesTS ***** válasza:

Egyebkent ugy a szelepeket nem erne el a dugattyu, mert meg elotte koppanna a hengerfejen...

Lehetne alacsonyabb, vagy magasabban csapszegelt dugattyu, de az megbontana a dugattyu egyensulyat ha mast nem igazitjak hozza az aljat.

Rovidebb hajtokarral egyszerubb...

Fabia huvely/dugattyurol viszont nem tudom, hogy azonos-e a Favorit-eval (Favorit motornal hagytam abba a Skodazast).

2017. szept. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt hittem véletlenül elütötted, de már negyedik alkalommal írod le rosszul.

F A B I A és nem faiba.

Autót akarsz javítani de még írni sem tudsz? :-)

2017. szept. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!