Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A6 C5 1,9TDI vagy 1,8...

Knipex kérdése:

Audi A6 C5 1,9TDI vagy 1,8 benzin? Melyik megbízhatóbb?

Figyelt kérdés
Audi A6 vásárlás előtt állok. Az 1,9TDI (nem a PD-s) vagy az 1,8 sima benzines között vacilálok. A megbizhatóság a fogyasztás ès az olcsóbb fenntarthatóság a szempont. Nem kellenek azok a tanácsok, hogy lomha lesz stb. nem versenyezni szeretnèk vele! Munkába járás szempontjából szeretnèm az autót ami 30km-re van az otthonomtól, tehát napi 60km. Melyiket èrdemesebb lenne venni 1,9TDI vagy 1,8 benzinest (nem turbós verzió)?
2017. szept. 23. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
1ikkel se lesz gondod, csak át kell nézetni vásárlás előtt, az 1.9 tdi híresen az a motor, ami kb örökké megy, viszont fogyasztás szempontjából nem mind1, mert a dízel eszik 7 körül, de az a benzines motor a 10et is meg fogja zabálni, és az 1,8as nagyon gyenge ekkora kasztniba.
2017. szept. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az 1.8 tényleg gyenge hozzá, 9-10 liter körüli fogyasztással számolhatsz vele, nyugodt tempóban.

Az 1.9 Tdi se fog az ülésbe tapasztani egy ekkora autónál, de legalább nem kell pörgetni, mert 2000-nél már eléri a nyomatékcsúcsát és jóval gazdaságosabb is. 6-7 literből eljársz majd vele.

Egy a baj, hogy A6 1.9 tdi nagyon kevés van, annak a kevésnek pedig meg is kérik az árát. 1-1.3 millió körül mennek, miközben hasonló állapotú benzineseket már 800-900 ezerért lehet találni.

Neked kell eldönteni hogy egyszer kiadsz egy nagyobb összeget egy tdi-re vagy szép apránként beletankolod a többszörösét az olcsóbb benzinesbe.

Ha esetleg egyszer elszeretnéd adni, akkor sokkal könnyebb dolgod van a TDI-vel, mert nagyon keresik, népszerű motor. Az 1.8 eladása nehezebb lesz, de ez látszódik is az árakon.

Én mindenképp TDI-t vennék.


(Egy A4 B5 TDI tulaj)

2017. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő nagyon gyenge bele, ebbe 2.5 TDI kell (amit nem nagyon ajánlok), 1.8 turbó, vagy esetleg 2.8 benzin (az megint nem túl gazdaságos ingázáshoz). Az összes közül az 1.8T lenne a legjobb, ugyanannyit eszik, mint a szívó 1.8, de sokkal jobban megy. Vagy esetleg egy 1.9 TDI vagy akár PDTDI A4. Mert na, értem hogy nem számít az erő, de végülis minek A6-os?
2017. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mint ahogy írtam, nem kell hogy beleragadjak az ülèsbe... Nem versenyezni akarok vele, nem is kell hogy menjen mint a rakèta! Csak megbízhatóság a fontos nekem, ès az hogy viszonylag keveset fogyasszon... Azèrt A6 mert tetszik nekem a C5 generáció gömbölyded alakja!
2017. szept. 24. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!