Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autómba benzit tankoltam...

Dízel autómba benzit tankoltam, mi a véleményetek, van saját tapasztalatotok is?

Figyelt kérdés

Első sorban, saját tapasztalatokra lennék kíváncsi! Hogy ti mit csináltatok , mit csinálnátok ha egy dízel autóba, figyelmetlenség miatt benzint tankolnátok, Pl.: 7 liter benzint kb. 65 - 70 liter gázolajhoz?


Én a mai napon úgy jártam, hogy az Audimba,

(2010-es évjárat, 2.7 - es Dízel)

kb. 60 - 70 liter gázolajba, 7.1 liter benzint tankoltam, azaz egy teljesen teli tank gázolaj, tartalmaz 7 liter benzint.

Miután az eset megtörtént, szükség törvényt bont alapon, beültem az autóba, elindítottam és nagyrészt autópályán közlekedve ( 130 km/h) megtettem az autóval 520 kilométert. Hála Istennek, eddig semmi bajt , szokatlan hangot, szokatlan motor viselkedést, azaz semmi különöset nem érzékeltem, nem tapasztaltam az autó viselkedésében , teljesítményében , dinamikájában. Most kb. félig van az üzemanyag tartályom és kíváncsi vagyok , hogy ti mit tennétek a továbbiakban ebben a helyzetben.?

"Öreg róka" vagyok az autózásban és szerényen szólva, értek is az autókhoz, de most az egyszer "balfékül" sikerült a tankolásom.

Piszkál az egész eset és lelki ismeret furdalás, arra gondoltam, hogy holnap veszek egy ilyent, adagoló kenőt ( ww.liqui-moly.hu/wp-content/uploads/2013/03/5122.jpg ) és azt beleöntöm a tankba ill. feltöltöm telire az üzemanyagtartályt gázolajjal :)

Az egyik ( hivatalosan autószerelő, saját műhelyben ) barátom azt mondta, hogy ne foglalkozzak az egész esettel, semmi baj és semmi hátrányt nem fog szenvedni az autóm ettől az egész esettől.

Nektek, mi a véleményetek, mit tennétek, mit cselekednétek, most, innentől kezdve, ahogy és ami eddig történtek után?



#dízel #Audi #véletlen #félre tankolás #dízelbe benzin #figyelmetlenségből
2017. szept. 23. 23:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
25%
Az égvilágon semmi baja nem lesz ettől a mennyiségtől. Régen nagy hidegekben bevett szokás volt a gázolajhoz egy is benzint önteni.
2017. szept. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
Saját tapasztalat nincs, mert erre mindig figyelek, de mindig mindenki azt ajánlja, hogy ilyen aránynál baj nem lesz, de a legjobb amint ürült egy kicsi a tankból azonnal teletankolni gázolajjal és így tovább, hogy a benzin aránya egyre kevesebb legyen. Ha már ennyit mentél vele gond nélkül szerintem tankold tele (gázolajjal :)) és használd tovább. Az adalékokra egy egészséges motornak semmi szüksége, sőt...
2017. szept. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
69%

Megteszel az autóval 500 kilométert, aztán megkérdezed, hogy vajon árt-e az autónak?

Mennyire lehet ezt komolyan venni?

Nem az itt a lényeg, hogy nem ment tönkre, nem kell aggódni, de lehetne akár kukába dobni is a motort egy ilyen cselekvéssor után.

Nem is tudom, nem kitaláció-e az egész, mert ha megtörtént az a normális, ha indulás előtt kérdezed meg, hogy mit csinálj, 500 kilométeres utazás után már ugyan mindegy.

2017. szept. 24. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

""Öreg róka" vagyok az autózásban és szerényen szólva, értek is az autókhoz"


Aha, a leírtak alapján, pont így tűnik.

Az "öreg róka" helyett én inkább "vén, demens rókát" írnék.


De amúgy tényleg sántít az egész kérdés.

1) Ki az aki a majdnem teli tankba tankol? (egy fillérb@@szó hülye)

2) ráadásul benzint? (egy idióta)

3) utána meg megy vele 500 km-t és megkérdezi hogy ártott-e és mit csináljon? (egy igazi retardált)

2017. szept. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy első kettő is leírta, nem kell semmit tenned, még ma is szoktak benzint önteni dízel kocsiba. Nagyjából pont azt az arányt hoztad ki. Mondjuk azt én sem értem, hogy ha majdnem tele volt a tankod, minek tankoltál rá, de mindegy is. Lehet tovább menni, és kész.
2017. szept. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

# 4

Nyilván az üres tankba VÉLETLENÜL elkezdet tankolni benzint és 7 liternél vette észre, hogy rossz üzemanyagot tankol....


Amúgy semmit, semmi baja nem lesz tőle, 10% körüli benzin semmi gondot nem okoz.

2017. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

"még ma is szoktak benzint önteni dízel kocsib"


ja a régiekbe lehet, de az újak nem fogják megköszönni

2017. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Emberek, igyekeztem egy kibővített írással mindenkinek a kérdésére, ill. a félreértéseket megválaszolni.

Elég hosszúra sikeredet és amíg az írással a végére értem, kilépet a gépem a rendszerből az oldalról. Basszus, nem hiszem el.

Most megpróbálom újból összeszedni magam és értelmesen megfogalmazva leírni az esetemet.

A kérdésem nem kamu és nincs semmi kedvem szórakozni egy hasonló kérdés fel tevésével. Idősebb vagyok én annál , hogy itt a neten szórakozzak.

Először is , nem a teli tankba tankoltam 7 liter benzint !

Hanem az eset úgy történt, hogy : Szombaton reggel 6 órakor otthonról elindulva kb. 6:10 perckor azzal a szándékkal mentem a benzinkútra, hogy veszek egy "autópálya matricát" a kúthoz oda érve , ránéztem az üzemanyag jelző órára és látom, hogy kb. félig van a tankban üzemanyag, majd úgy gondoltam , hogy ha már itt vagyok a kúton akkor akár meg is tankolhatnék és akkor nem kell később már ezzel foglalkoznom, hiszen most úgyis itt vagyok a kúton és egyébként is a meglévő üzemanyag nem lenne elég az oda vissza út megtételére. Oda álltam a kútoszlophoz, levettem a töltő pisztolyt és tankoltam, majd megcsapott a benzin szag és észbe kapva, hogy gázolaj helyett benzint tankolok, azonnal befejeztem a tankolást.

Bementem a kútra és kifizettem a tankolt benzin árát ( 7 liter) és vettem "pálya matricát", majd idegesen és magamra maradva, mérlegeltem a szituációt, hogy mitévő legyek, ott ült az autóban két úti társam, akik időre és megbeszélt helyre mentek velem BP-re.

Ebben a helyzetbe reggel 6 órakor magamra maradva a problémámmal , mivel,akitől megpróbáltam telefonon segítséget kérni, az nem vette fel reggel 6 órakor a telefont, a kutas meg tanácstalanul ált és nézett. Azt a döntést hoztam, hogy a már fél tank, most már 7 liter benzinnel kevert gázolajra, rátankolok , azaz teli tankolom gázolajjal, így még jobban fel hígítom a tankban lévő benzines anyagot és a kb. 10 %-os benzinnel kevert üzemanyaggal elindulok az utamra.

Miután elindultam az autóval és figyeltem a hangokat, de semmi furcsát figyelemre méltót nem hallottam (rángatózás,csörgés,zörgés,kopogás,stb.) mentem tovább az autóval kb.5km-t és aztán fel a pályára és irány Buda Pest.

Megtettem, oda vissza, kb. 520 km-t, 130 km/h sebesség mellet és haza érve leültem a gépem elé, majd feltettem a kérdésemet , azzal a szándékkal is, hogy meghallgassam mások esetét véleményét, saját tapasztalatát, ill. hogy én is elmondjam azt, ami és ahogyan velem történt, azaz az esetemet.

Mind ezt azért is, hogy mások is tanulhassanak az esetből, ill. legyen nekik itt egy példa, hogy más, azaz én hogyan jártam, mit tettem, hogyan döntöttem, mi történt,stb. és tanulhasson belőle, Esetleg megnyugodhasson ha ő is hasonlóan járt mint én.

Most, ma vasárnap , azt a döntést hoztam, hogy azt fogom tenni amit az egyik hozzászóló is mond, hogy az eddig az 520 km alatt kiégetett, azaz kiautózott üzemanyagot pótolva, töltsem fel a tankot, azaz tankoljam telire gázolajjal és nyugodtan használjam az autót, nem lesz semmi gond.

A történetem az ÖMW kúton történt, nem akarom meg magyarázni a saját balfékségemet, de az ÖMW-nél elég könnyen összetéveszthetők a töltő pisztolyok. Figyeljetek oda, ne járjatok úgy mint én!

Megjegyzem: ha lett volna lehetőségem akkor ott a helyszinen az ÖMW-nél vennem egy adagoló kenést segítő adalékot azt megvettem volna és beletöltöttem volna az autóba de mivel nem lehetett kapni így nem vettem. Egyébként még annyi , hogy miután a benzit beletöltöttem, utána már sima normál azaz nem a kén mentes gázolajat töltöttem az autóba, ezzel is segítve a dízel rendszer kenését biztosítani, ha már azt a benzin hozzáadással valamennyire csökkentettem.

Különben, normál esetben, mindig prémium, azaz kénmentes anyagot használok, tankolok.

Szívesen olvasnám mások véleményét, saját tapasztalatát, esetét, hogy tanulhassak belőle, ill. mások segítségére is szolgáljanak az itt leírtak.

Természetesen ha valakinek van kérdése azt is szívesen megválaszolom.

2017. szept. 24. 14:18
 9/25 anonim ***** válasza:
89%

# 9

A benzin kiömlője kisebb, mint a gázolajé, tehát relatíve kis bambulással simán lehet benzint tankolni gázolaj helyett. Fordítva nem szokott sikerülni, mert nem fér be a kiömlő a tanknyílásba.

2017. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
9# -es a kérdésemre adott válaszoddal nem tudok mit kezdeni.
2017. szept. 24. 23:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!