Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s50 vagy s51 a jobb?...

Simson s50 vagy s51 a jobb? Nehéz megtanulni karbantartani?

Figyelt kérdés
Van haverom, akinek van motorja, szerelgeti és ért hozzá próbálom ellesni mert én is venni akarok. Csak ezen gondolkodok hogy 50 vagy 51-est
2010. máj. 27. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
51est:-)
2010. máj. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
S51. Karbantartani nem nagy dolog, mindenhez ésszel kell nekiállni, meg nem árt egy kis műszaki érzék.
2010. máj. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én az s50 ajánlom, elsősorban a blokkja miatt...

ebben a blokkban ugyanis nem a benzinben lévő olaj olajozza a csapágyakat, hanem a váltóolaj, ezáltal köztudottan ez a megoldás jobb, és kevesebb az esélye hogy elb*szódik a csapágy...

más a kuplung, egyesek szerint könnyebben szerelhető, a gyújtásrésze is jóval egyszerűbben van megoldva (nincs kint a trafó)


Az 51 esből meg van / lehet csinálni 4 sebességest ami mindenképp jobb...

figyu nekem s50 em van, gyári henger, 75 öt megy...

havernak s 51 e van, szintén gyári henger kb 70 a végr

mindkettőnké 3 sebességes...

szal én szerintem s50, de ha van lehetőséged olcsón hozzá tudsz jutni egy 4 sebességes s51 hez, azt venném....

2010. máj. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen 51.

Az én 51-esem 3 éves és nem volt gond a csapágyakkal.

Persze az S50 is nagyon jó


De az S51 4 sebességgel a legjobb.


karbantartani nem nehéz.

Én abszolút nulla műszaki tudással vettem meg úgy hogy totál le volt amortizálva.

Aztán egy idős bácsi aki régen Simsonozott megmutatott mindent aztán már megy is.

Könnyen belejössz, rém egyszerű szerkezet

2010. máj. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is 51-es!

Régebben volt nekem Simson Star,ebben is 50 es blokk van csak turbóhütéssel van ellátva,nekem egy rúgásra indult(nem volt külső trafó),viszont lassú volt és nagy sebességnél szitált a kormány:-(

Az 51-esek pörgősebbek stabilabbak!

az 50 esek is jók,volt egy havernak és nagyon jól ment!

Szóval szerintem is 4 sebességest és 51-est vegyél.

Szerelgetni nem nehéz,szerintem menni fog:-)

2010. máj. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4 sebességes s51-est vegyél.

Karbantartani nem nehéz, én 2 év után már egyedül szereltem a karbit és egyedül cseréltem kuplunglamellákat.

Most már nincs meg a motor mert lassú volt és gyenge, tehát úgy döntöttem hogy eladom.

Mielőtt motort veszel azért nézz meg egy-két robogót is és simsonból is nézz meg 2-3at.

2010. máj. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Robogó biztosan nem lesz, mert nem jön be. Simsont jobbnak is találom, én is s51-felé hajlok. Valami olcsót kifogok ami van mit szerelni és haverral nekiesünk ,csodagépet csinálunk:D köszi a válaszokat!
2010. máj. 28. 10:45
 8/8 Patneházi Gábor válasza:
de az s50 esre lehet rakni turbohűtést mert minden porcikája kivéve a hengert megegyezig a swalbeéval
2015. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!