Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rutinpályán lassításnál elég...

Zsinga kérdése:

Rutinpályán lassításnál elég csak a féket használni kuplung nélkül? Kuplungnál tartott folyamatos láb elfelejtése?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a jogsi szerzés lépéseinél már az utolsó "fejezetnél" járok, vagyis a vezetésnél, amennyire könnyen ment a kresz és az elsősegély megcsinálása, annyira nehezen megy a vezetés megtanulása. Tudni kell rólam, hogy életemben ez a 3. óra amit a kormánynál töltök (eddig 3 órát vezettem oktatóval), az elindulás és a 2-esbe váltás, hiszen a rutinpályán csak erre a 2 fokozatra van szükség, már kimerem jelenteni, hogy megy, ma 2 órát voltam, kis helyen kellett szlalomoznom ami teljesen jól ment, körülbelül a 2 óra alatt 7x csináltam meg és az hiba nélküli volt, aztán a második feladat volt a beállás, parkolás 2 szalaggal jelzett fémrúd közé, na igen amennyire könnyűnek tűnt, a 10 alkalomból amennyiszer ujra és ujra megpróbáltam 1x sem sikerült tökéletesen. Általában túl nagy sebességgel próbáltam meg a manővert megcsinálni és ezért nem tudtam sosem időben fordítani a kormányt a helyes irányba, vagy túl mentem a padka közelébe, vagy már az elején elrontottam, hogy nem tekertem eléggé a kormányt, az oktatóm mindig a kuplung használatát javasolja lassításnál, ezért a lábam folyamat ott van, és tul sokszor ott is hagyom, pedig nem szabadna. A kérdésemre visszatérve, az ilyen manőver végrehajtására lehetőség van csak a fékpedált használva véghezvinni? Azzal is gondom van, annak ellenére,hogy én választottam az oktatóm, hogy ha valami nem sikerül többször akkor érzem rajta,hogy már nagyon türelmetlen és ezért a magabiztosságom is kevesebb, ami egyáltalán nem sok 3 óra vezetésnél alapból sem. A leirtak a főbb gondjaim, illetve, hogy még most sem vagyok teljesen tisztába azzal, hogy hogyan tudom a helyzetnek megfelelően lassítani az autót, vagyis a pedálok helyes használat. Köszi, ha elolvastad, és ha tudsz tanácsot adni. :)

2017. szept. 27. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Hátramenetben és előementebn parkolásnál ha a kuplung elég ahhoz, hogy mozgásra bírja az autót akkor egyszerűbb azt használni, mintsem fékezgetni. Alapvetően, egy bizonyos pont után ha nem nyomod be a kuplungot lefulladsz.
2017. szept. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az oktatód színvonala siralmas lehet.
2017. szept. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fékezni csak addig tudsz amíg az alapjáratot el nem éri az autó, onnantól muszáj a kuplungot kinyomni általában fogáspontig és úgy csúsztatva finomabban be tudsz parkolni. Ilyenkor nincs teljes kapcsolat a motor és a kerekek között, ezzel tudsz játszani mert lassabb lesz. A lényeg, hogy lehetőleg ne tartson percekig, mert attól túlmelegszik a kuplungtárcsa is. Egy átlagos beálláshoz nem is kell sok idő, annyit meg kibír.


Ha az autó erős meg nincs lejtő, emelkedő akkor csak kuplung és fék kell, az nagyon könnyű. Ha lejtő van akkor már kuplung-kis gáz is kell hozzá, az már nehezebb.


Lehet, hogy előbb a kuplunghasználatot kéne tanítania és csak utána parkolást.

2017. szept. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom nagyon lassú manővereknél, hogy csúsztatom picit a kuplungot, ha kell, gázt is adok neki (gyenge benzines autó), és mikor megindul, akkor visszanyomom a kuplungpedált, ilyenkor csak gurul lassan az autó lendületből, és nem árt a kuplungnak (csak a kinyomócsapágynak nagyon-nagyon minimálisan). Mikor már nagyon lassan megy, megint csúsztatok egy kicsit, és így tovább. Fékezni csak akkor kell, ha meg akarsz állni teljesen.
2017. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval a parkolási manővert csak a kuplung helyes csusztatásával kell véghezvinni ebben az esetben, és a féket csak a manőver végén, teljes megállás céljából kell használni? Viszont ha a manőver után hátrébb kell tolatni akkor a kuplungot teljesen benyomva kell hagyni hátramenetbe váltás céljából és ugyanugy csusztatva a megfelelő távolságig menni, ha jól értem.
2017. szept. 27. 21:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja.
2017. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!