Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig maradhat kint a T betű...

Meddig maradhat kint a T betű az autón?

Figyelt kérdés

3 hónapja szereztem meg a jogosítványomat, és a kezdetektől fogva T matricával közlekedek. Sokan mondták, hogy figyeljek, nehogy 6 hónap után is kint legyen az autón, mert büntethetnek érte. Interneten azt olvastam, hogy a jogsi megszerzésétől számított 1 vagy 2 éven belül használható ez a jelzés. Hivatalos információt viszont sehol sem találok. Valaki tudna linkelni jogszabályt, ami erre vonatkozik? Ha esetleg valaki tisztában van a 2017-es helyzettel akkor írjon.

Nem érzem úgy, hogy 3 hónap múlva mernék T betű nélkül vezetni. Talán 1 év múlva már igen.

Meddig maradhat a T betű kint?



2017. szept. 28. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
8-as pont [link]
2017. szept. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem is kell, de ha akarod, akkor akár életed végéig is kinn lehet. Én mondjuk alapból nem tettem ki, mert érelmetlen. De ha téged megnyugtat akkor legyen kinn ameddig akarod. Senki nem fog megbüntetni érte.
2017. szept. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig akarod.

Nem hivatalos jelzés, csupán tájékoztató funkciója van, és gyakorlatban sokszor jelent hátrányt is, nem csak előnyt.

A normális vezetők segítik a bunkók meg sokszor nehezítik a T jelzéssel közlekedő dolgát.

Van olyan autó, amekyen legalább 3 éve van T jelzés, nem vették le, nem szólt érte senki, a kezdő vezetők nagy többsége pedig soha nem használta.

Az sem mindegy hol vezet a kezdő, Budapesten jobb, ha van T jelzés, úgy látja a többi vezető, hogy miért bizonytalankodik.

2017. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Nincs meg szabva mivel csak tàjékoztató jellegű . Tesómnak 2 éve van kint a kocsijàn nem szolt érte neki senki se pedig sokszor kapott màr ellenörzést .

Nekem féléves jogsim van és nem volt kint a kocsimon sohase amióta nàllam van . Kis vàrosban lakunk , de sokat vezetek és elég nagy az önbizalmam én céltudatosan vezetek és hatàrozottan , azaz ha balra akarok kanyarodni akkor jelzem a kocsim mozgàsàval is ( lassitok és a terelő vonal felé húzodok meg index villog )

2017. szept. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem takarja el a lámpákat vagy az üveget, akkor akármeddig maradhat.
2017. szept. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%

"elég nagy az önbizalmam én céltudatosan vezetek és hatàrozottan , azaz ha balra akarok kanyarodni akkor jelzem a kocsim mozgàsàval is ( lassitok és a terelő vonal felé húzodok meg index villog )"

Na neee, Te ilyeneket tudsz?

Váoazigen.

2017. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
Vedd le szerintem.
2017. szept. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 veterán vas ***** válasza:
4%

Értem én, hogy ez jelzés a többiek felé, meg biztonságérzet és hasonló blablák.

Szerintem ez a "kint felejtett" tábla sokkal inkább egyfajta takarózás, magyarázkodás.


"Tecciktudni nem rég vezetek,

-nincs még elég gyakorlatom,

-tessékmáelnézni" stb.


Na ez, nem így működik!

Abból kell kiindulni, hogy ha érvényes vezetői engedéllyel rendelkezel, akkor teljes jogú közlekedő vagy. Ez a jogod viszont felelősséggel is jár. Ha nem mered a felelősséget vállalni -értsd kibúvót/védelmet igazoló T táblát hurcolsz- akkor inkább ne vezess.

2017. szept. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat, felpontoztam.

Tény, hogy van bennem egy kis félsz, de vállalom a felelősséget a tetteimért, és tudom, hogy mekkora felelősség vezetni. Nyilván levizsgáztam valahogy, tehát tudok vezetni. Én személy szerint úgy gondolom, hogy (Budapesten) jobb ha kint van a T betű mert ezzel jelzem a többi közlekedő számára, hogyha lassabban indulok, vagy nem kanyarodok ki kisebb helyre, vagy akármit bizonytalanabbul/lassabban csinálok, hogy nem nem érdekel a többi vezető, nem direkt "szemétkedek" velük, hanem nincs meg akkora rutinom. Ez az én véleményem, én vezetek, az én életem,

2017. szept. 30. 16:44
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze a T betűnek ez lenne az eredeti feladata, csak a magyar átlagsofőr messze túl primitív ahhoz, hogy ezt felfogja és pont az ellenkező hatást váltja ki és "megelőzöm a g#cibe, nehogy feltartson egy pár másodpercre" még akkor is, amikor nem csináltál semmi ügyetlent.
2017. szept. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!