Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen keszekusza a BMW?

Miért ilyen keszekusza a BMW?

Figyelt kérdés
Azt nem értem bennük, hogy minden autót meg tudnak nevezni hogy pl... 750i. Ugya 7-es bmw 5 literes benzin motorral. De akkor az x5 miért x5? miért nem kapott pl... 9-es számot és lenne 940 vagy valami, most csak példa volt. És még azt nem értem, hogy vannak ezek az B, E, F, G, besorolások. De miért olyan hogy van E30, aztán 31 aztán ugrunk 2 lesz 33 majd megint egyesével megyünk, majd egyszer csak ugrunk 4-et. Szóval így össze vissza nem is egyesével mennek fel, hol ennyivel, hol annyival... (wikipédia oldalon lehet látni: [link]

2017. szept. 28. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
E30, E36 stb az a kasztni száma.
2017. szept. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az 50i már egy ideje nem azt jelenti, hogy 5 literes. Régen is voltam kisebb eltérések, pl. 323i 2,5 literes volt, de most már elég ritkán egyezik a lökettérfogat a számmal.

Nem lenne elég szám, annyi típus van már. A X jelöléssel megkülönböztették a SUV termékvonalat, ez szerintem teljesen jól átlátható. Hogy itt miért nem vették bele a motort az elnevezésbe, az jó kérdés.

Az E jelölés régen az "Entwicklung", azaz fejlesztés rövidítése volt, mögötte a sorszám. Elképzelhető, hogy egyes fejlesztések végül nem kerültek gyártásba, így azok sorszáma kimaradt. Azóta persze felrúgták a hagyományokat, és elkezdték az ABC többi betűjét is elég gyorsan lepörgetni.

2017. szept. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Beviz Elek ***** válasza:

A kaszti számára nem tudok mit mondani, de a típus teljesen jó.

Van 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 és a SUV-ok X1, X3, X4, X5, X6, de lesz X2 és X7 is.

Nagyon egyszerű, méretben sorrendben vannak, a sima számok személyautók, a "diszkóterepjárók" X-esek, a hibrid/elektromos pedig i-vel kezdődnek.


Most gondolj bele, ha X helyett folytatták volna a számozást és mondjuk később gyártanának valami nagyon különleges szuper anyahajóméretű izét, akkor nem lehet folytatni az elkezdett sorozatot.

2017. szept. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!