Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha Dot4 van előírva, akkor jó...

Ha Dot4 van előírva, akkor jó minőségű Dot3 (Dot4-el is kompatibilis) fékolajat is lehet használni?

Figyelt kérdés

Volkswagen kézikönyvében: Dot4


A fékfolyadék leírása: Carlson Brake Fluid Dot3 HD205

[link]

High Quality, Extra Strong Effect, van rajta fénytárcsa logo is

Conforms to following standards: FM VSS 571-116 (Dot3/Dot4)

ISO 4925

VW TL 766

SAE J 1703


Ezt is olvastam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__61..



2017. szept. 29. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Ha DOT4 van előírva, akkor miért kísérleteznél mással?
2017. szept. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez volt akciós, ez áll rendelkezésre. Fém dobozos.

[link]

2017. szept. 29. 19:06
 3/9 A kérdező kommentje:

Gyártási idő: 2016. December

Minőségét megőrzi: 3 év


Az is lehet 6 éve nem lett lecserélve.


Egyébként hogy célszerű lecserélni?

Régi autónál, úgy szoktam, hogy egyik hátsó dobnál megnyitom a leeresztőcsavarnál és leengedem egy flakonba, majd mikor kifolyt a nagy része (valamennyi mindig marad benne), akkor visszazárom és feltöltöm. Majd háromszor légtelenítem (ellőtte pumpálom pár percig) utána pedig töltök még a megfelelő szintig.

2017. szept. 29. 19:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom akkor csak olyat lehet bele tenni ami elő van írva. Én nem kísérleteznék vele, a fék nem játék.
2017. szept. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem olyat kell venni, ami akciós, hanem olyat, ami bele való. Ha ez a pár százas számít, amit az akcióval spóroltál, akkor inkább add el az autót.
2017. szept. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Itt Dot3/Dot4-est javasolnak:


[link]

2017. szept. 29. 22:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Tévedsz. Itt egy olyan folyadékot ajánlanak, aminek a neve DOT3&4, ami megfelel mindkét előírásnak.

A probléma amúgy az, hogy a DOT3 kisebb hőfokot bír, és a te fékrendszered nyilván a DOT4-hez van tervezve. Nem azért írták elő, hogy te többet fizess a boltban. Amúgy meg vicc, 2-3000 Ft egy liter DOT4-es fékfolyadék. Megér ennyit a biztonságod?


Mondok valamit: tavaly cseréltettem az autómban olajat, és rosszat hozattam a szerelővel, amire akkor jöttem rá, mikor már benne volt az autóban. Sajnos téves info volt a rendelt olajról az egyik webshopban. Fogtam, leereszttettem, és hozattam bele valót. Egy 3000 Ft/l árú olajat engedtem le a szemétbe(7 litert), mert nem felelt meg az előírtnak.

2017. szept. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor teszerinted ez a rész mégis mit jelent az olaj dobozán:

"Conforms to following standards: FM VSS 571-116 (Dot3/Dot4)"

2017. szept. 30. 13:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Végigolvastam a hozzászólásokat.

Tudod mit? Öntsd bele!

Minek kérdezel ha tudod a választ vagy simán szellemileg alultáplált vagy?

Vagy csak megjátszod???

2017. okt. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!