Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti meg mernétek venni egy...

Ti meg mernétek venni egy automata Astrát?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm Astra g autója, mivel nem rohad, ami ezeknél nagy kincs és nem is adja drágábban, mint a hahun a széjjelrohadó darabok, ezért megvenném tőle, jó állapotban van az autó is, kisebb extrákkal is. Annyi probléma van csak vele, hogy 4 sebességes kúszós automata, illetve 1.8-as motorral, így persze kicsit étvágyasabb is lesz, én 1.4-gyel nézegettem őket.

Túl sokat nem tudok rá költeni, ha tönkremegy valami rajta, tankolni még csak-csak.

Viszont jó állapotú az egész, ami miatt megérné, ez még garantáltan átmegy pár műszakin különösebb baj nélkül. Alapvetően ha egy kéziváltós menne tönkre, azt se tudnám kifizetni, szóval... Nem tudom mi legyen.



2017. szept. 30. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor mindegy nem? Megveszed, megteszed a tőled telhetőt, mondjuk cserélsz váltó olajat meg egyebeket, akkor már csak a technikán múlik. De miért nem veszel mondjuk egy jó Fiestát ha gondolom Swift tagadó vagy, Fiestánál is meg a Swiftnél is a legdrágább alkatrész a injektor ami 60- illetve 70 ezer. Manuális váltót meg kapsz érte 20 ezerért használtat.

Te pénztárcád, mi nem látunk bele. Én meg merném venni mert az utolsó csavarig átnézem az autóimat műszakinál ha gond van azonnal cseréltetem. 14 éve ugyan azt az Opelt hajtjuk a családba és szerelőnk folyton kérdezni, hogy nem e adjuk el neki mert neki kell egy megbízható autó :D Swiftem, Fiestám is így van, azonnal meg van előzve a gond, mondjuk egy dugattyú törést nem lehet nagyon ( Switből indulok ki ) ott típushiba ( 1995)

2017. szept. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1,8-assal a fogyasztás is észrevehetően több.

Ha lerobbanhat az drága lesz, ha nincs lóvé megcsináltatni akkor kuka az autó.

Inkább egy kézi 1,4, 1,6

2017. szept. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

vedd meg nyugodtan, nekem most tizenkét éves, és hibamentes.

jah, hogy kúszik? meghogy többet fogyaszt? ez a kényelem ára. A régebbi hidraulikus váltó ilyen. nem rosszabb semmivel a mostani kiadású, nem kúszó csodáktól.


nekem csak automatáim voltak húsz éve már, de még nem romlott el egy sem.


vedd meg, és próbálj örülni. fanyalogva nem lehet élni.

2017. szept. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha most jól működik az automata (finoman vált hidegen-melegen, nem érzel rajta semmi furát) simán meg lehet venni, de egy váltó olajcserével azonnal számolni kell. Lehet, hogy ez jelenti a különbséget az évekig tartó gondtalan használat és a 100ezres váltó felújítás között. Oké, hogy nincs pénzed autót fenntartani, de vannak dolgok amik később még nagyobb kiadást jelentenek, ha most nem törődsz velük. Azt is vedd figyelembe, hogy ez az astra keményen megeszik 9-10 litert, míg ugyanez 1.4-es kézivel csak 7-7,5 liter. Ha csak évi pár ezer km-t mész vele, akkor a jobb állapotú, magasabb fogyasztású autó jobb vétel. A rozsdamentes Astra mellett szól, hogy a karosszériát javítani a legdrágább dolog, biztosan nem fogsz az autó vételárával megegyező összeget lakatolásra és fényezésre költeni. Ha elporlad alattad eldobod és veszel másikat... akkor már inkább rozsdamenteset vegyél és azonnal csináltass rá normális alváz- és üregvédelmet.
2017. szept. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nincs bajom a kúszással, csak írtam, hogy rendes kúszós automata van benne, nem pedig robotizált. Mert élettartamban is van különbség gondolom.


Évi 3000 Km-t ha megyek vele. :D

Azért kell kocsi, mert a kisboltok drágák, nincs választék, amcsi stílusban kéthetente elmennék a nagyobb városba bevásárolni.

Erre meg kicsit túlzás a nagy motor pl., de ennyit még ki lehet fizetni rá, cserébe 6-8 évig nem kell másik autót venni a rozsda miatt.

Biztosítás nem gond, mert már B10-ben vagyok régóta.


Fejben számolva ez kb. 100 rongy és 75 rongy, ha a fogyasztásbeli különbséget nézem az 1.8 és 1.4 között ekkora távon egy évre.

2017. szept. 30. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!