Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Zafira B automata váltó probléma?

Zafira B automata váltó probléma?

Figyelt kérdés

Az autóban valós 306ezer km van. Váltóolaj frissítés kb. 3000km-el ezelőtt 2 hónapja.


Az autó szépen váltott, de kb. fél éve azt vettem észre, hogy első indításnál 6. sebességbe csak kb. 2000 fordulaton (130km/h) vált fel, ha leállítom és elindítom akkor már 100km/h-nál felvált (ahogy korábban tette normálisan), mindegy hogy hideg vagy meleg.


Múlt héten feleségem az autóval lerobbant, azt mondta, hogy kb. 20km-el a hiba előtt észlelte a váltó váltásait (kis rántás), majd pedig menet közben felvillant az ESP és a szerviz lámpa, ezért félreállt, leállította majd újra, ekkor a hibakódok a műszerfalról eltűntek, elindult, majd az autó fokozatosan lelassult és kb. 500m után megállt, csak a motor pörgött fel, de az autó nem ment.


Én Autocom készülékemmel kiolvastam a hibakódokat:


P1700 Hibakódok a sebességváltó vezérlőegységben

C0730 Érvénytelen sebességfokozat jel a TCM-től (ABS MK-70)

072960 Ismeretlen hiba (MTA 33 Easytronic)

073360 Ismeretlen hiba (MTA 33 Easytronic)

P0729 Helytelen áttételi arány 6.fokozat

P0733 Helytelen áttételi arány 3.fokozat


Kitöröltem a hibakódokat, ezután semmit nem írt vissza a tárolóba. A váltónál az élő adatoknál pedig minden értékre nullát írt (gázpedál helyzet, turbina fordulat, stb.). Ha berakom sebességbe, a műszerfalon írja a sebességet, de semmit nem lehet érzékelni az autóban (mint korábban pici rántás, ha D-be vagy R-be raktam).


Biztosítékokat átnéztem, de nem találtam rosszat.



2017. szept. 25. 18:45
 1/1 A kérdező kommentje:

OPCOM-al sikerült kiolvasni az értékeket, turbina fordulat stb mindent kiírt. Hibakód nincs.


Kiderült időközben, hogy a váltóolajcserénél kb. fél literrel kevesebb lett visszatöltve a helyes szintnél, a váltóolaj meg is égett illetve túlmelegedett, ezért az olajszivattyú meghibásodott.

2017. nov. 1. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!