Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen régi, megbízhatónak...

Milyen régi, megbízhatónak mondható autót érdemes venni?

Figyelt kérdés

Szeretnék valami 25+os autót venni, mondjuk A Corsát, dízelbe, vagy Unót dízelbe. Azért szeretnék ilyen régi autót venni mert nem rég vezettem egy ismerősömét 1.4 dízel Uno és megkedveltem, pedig anno megfogadtam, hogy dízelt soha, most pedig késztetést érzek , hogy legyen Suzuki mellett egy "szívódezsőm" csak szívó dízel jöhet szóba, a turbó az már bonyesz.

Úgy is kérdezhetném: "Szívó dízelt akarok! De milyet?"

Pénz nem lényeg, ezek úgy is 400ezer alatt vannak.


Ja' és rövidtávoznék vele sokat, meg mennék vele messze is ritkábban.


2017. okt. 2. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:

VW Passat/Golf 1.6d/1.9d

Opel Astra/Kadett 1.7d/1.6d

Mercedes w123/w124/w126 2.0,2.3,2.4,3.0d


Fiatalabbak között is van. Vw féle 1.9 sdi például még a Golf 4-ben is benne volt

2017. okt. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kadett az jónak hangzik, ők nagyon korrodálnak ? Bár azért illik már 25+ felett korrodálni. De nem kéne..
2017. okt. 2. 19:21
 3/10 A kérdező kommentje:
mármint nem kéne rohadniuk. :D
2017. okt. 2. 19:21
 4/10 anonim ***** válasza:
B Corsa 1.5 D.
2017. okt. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem Kadett van, sajnos rohadnak, de ha olyat keresel, csakis a csepp alakút, a ferdehátút, a többinek szétrohad a rugónyúlvány hátul.

Bár ezeknek az első trapéznál is, az mindegyiknek.

Ennyiből jobb az F astra, annak bölcsőben van az első futómű.

Csak hát annak minden más rosszabb, lévén már nem sok köze van a német gépgyártáshoz.


Unót meg ne próbáld!!!

Fiatból semmilyet, és főleg nem dízelt.


Vegyél egy 205-ös Peugeot-ot, annak galvanizált a kasznija, 1.8 1.9 szívódízel, nem nagyon rohad 1988-tól, és elég megbízható.

De persze a legjobb valami nagypapától egy megkímélt dízel Opel/VW

2017. okt. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Citroen Saxo 1.5d az is galvanizált ? Nem is hallottam, hogy anno foglalkoztak az alvázvédelemmel.
2017. okt. 2. 20:49
 7/10 A kérdező kommentje:

Renault R 19? Az is jó? Nagyon bele vagyok pistulva ezekbe, élmény volt benzines után vezetni egy lomha dízelt, élveztem és megevett vagy 4 litert 120 km alatt.


Városba Swifttel 10 literrel járok télen, egy ilyennek akár 7 is vagy 6 is lehetne, plusz még benzint is önthetek bele , keveréket, ügye...


Sütőolajat nem szeretnék :D :D

2017. okt. 2. 20:54
 8/10 Oliver38 ***** válasza:
Audi 80 b3 1.6d megbízható VW motor turbósan is jó. teljesen galvanizált karoszéria (pótkerék helyét érdemes megnézni)
2017. okt. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó a Saxo is, peugeot 106 is, motorikusan ugyanaz a kettő.

Csak az a gáz, hogy lucas adagolóval vannak szerelve, ami hajlamos beszarni.

A régi német tragacsokon csak bosch adagoló van, ami örök+1000 év.

Nem, nem rohad a saxo se, meg a p 106 sem.

Igen, jók a 80-as audik is, azok nem rohadnak, viszont a motorjuk, főleg az 1.6-os már kilehet eléggé. Azok hajlamosak szétrepedni hengerfejnél.

Renault 19 felejtős, rengeteg hibája tud lenni, az is rohad, bár nem annyira, mint egy Kadett, de a motorja rendszeresen hengerfejes lesz, nézd meg, bagóért árulja mindenki.....nem véletlen.

2017. okt. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

sütőolajat eszedbe ne jusson egyikbe se beleönteni, csakis minőségi gázolajat, és 20-30 ezrenként gázolajszűrő csere így is!

A sütőolaj beleég a porlasztókba, adagolóba, sárgás lerakódást csinálnak, és elront mindent.

2017. okt. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!