Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Telezöldes forgalomnál ha én...

Telezöldes forgalomnál ha én balra kanyarodok, és a szembe jövő is balra kanyarodik, akkor milyen módon kell elhaladnunk egymás mellett?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy először egyenesen haladva elmegyünk egymás mellett, és ezután kanyarodunk, vagy én rögtön balra ívelek, és ő is, és mindenki megy a szabad útján...? Valaki elmagyarázná?
2017. okt. 5. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő szabályos, a lényeg, hogy mindeketten ugyanúgy akarjátok.
2017. okt. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő szabályos lehet, a kereszteződéstől függ, mennyi helyetek van, szűk keresztezödésben sz is lehet, hogy csak egymás után tudtok kanyarodni.

Az a bizonyos kölcsönös udvariasság esete....

2017. okt. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Adja magát. De az egymás megkerülése szerintem igen ritka, ahhoz spec. kereszteződés kell. Lényeg, hogy az egész manőver közben fél szemed a szembe-partneren legyen, hogy ő mit akar. Akkor nem lehet baj.

Azért képzeld el, vannak olyan kereszteződések ahol a két balra kanyarodó sáv egymással pont szemben van. Innen minek kellene "megkerülős cselt" alkalmazni? :)

2017. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmi speciális kereszteződés nem kell az egymás megkerülséhez. Évtizedekig az volt az egyedüli szabály.

A mostani kettősség nem igazán jó, mert tényleg figyelni kell, mit akar a másik.

A keresztezésmentes kanyarodás aránylag új. (Tíz éves a jogsim, akkor még újszerűnek számított. Hogy mikortól vezették be, nem tudom.)

2017. okt. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért lett szabályos mind a két módszer, mert sok keresztezödésben lehetetlen egymást megkerülve balra kanyarodni, de a másik akadályozása mélkül el tud kanyarodni mindkét jármű, és vannak kereszteződések, ahol csak egymás után tudnak balra kanyarodni.

Mindenképpen fokozott figyelmet igénylő manőver a balra kanyarodás, a második a veszélyességi listán, csak az elözés áll előtte.

2017. okt. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mindig elengedem a szemből érkezőt, így biztosan nem koccanunk.
2017. okt. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!