Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Úgy átlagban a CDI Mercik...

Úgy átlagban a CDI Mercik mennyire jó konstrukciók? 2000-2006 körüliek.

Figyelt kérdés
2017. okt. 5. 18:40
 1/8 Buf ***** válasza:
Úgy elég jó konstrukciók, amennyiben az átlag 600.000 km-es futásteljesítmény jónak mondható.
2017. okt. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha 600.000 km az átlag, akkor tényleg nem lehetnek rossz konstrukciók.
2017. okt. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Háát, nem a legjobbak, ha például a konkurens Audi akkori PDTDI-jét, vagy a BMW dízelmotorjait nézzük, akkor azokhoz képest fhos a CDI motor. A 220-as CDI motorok jók lennének, de ha bedöglik a befecskendező, akkor a Mercedest a legdrágább gatyábra rázni, minden nagyon drága hozzá. Vagy például a Sprinter CDI motorjai 400 ezer kilóméter után garantáltan tönkremennek teljesen, ez sem túl bizalomgerjesztő szerintem.
2017. okt. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Buf ***** válasza:

Tisztelt előttem szóló! Tény hogy a Mercedes nem a legolcsóbb autó, a Delphi befecskendezésnek vannak gyenge pontjai, de ennek fényében sem merném említeni mellette a PD-et, a magyar pénztárcához már az 1.9-es is drága pedig az a VW-en egyik legjobban sikerült motorja. A kétezres és a V6-os meg úgy szar ahogy van egy vagon pénzel a zsebedben sem biztos hogy találsz embert aki meg tudná javítani.

A BMW legalább tud jó motort csinálni, a háromezres hatlukú az kimondottan jó, de a törődést az is szereti.

Az biztos hogy Ungrik vagyunk mi nem tankolunk prémium gázolajat, pedig azt kéne hogy a DPF szűrő ne duguljon el és ne lukadjon ki a dugattyú, nem cserélünk olajat, csak 30.000-nél mert ez bírja, az EGR meg kormosodik, de azt sem cseréljük, bágeroljuk okosba.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy menni meg nem megyünk évi 20.000 km futásteljesítmény az olyan sok, hogy ha kimondom még a szomszéd is leesik a székről. Ezt egy átlag német fél év alatt megfutja, úgy hogy csak melózni jár meg hétvégente elugranak ide oda a családdal.

Egy pesti Merci taxi elmegy 500.000 km-t, működik, aki beleül az meg nagyot néz mert "ez még egész egyben van".

2017. okt. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az OM611-613 motorok még Bosch befecskendező rendszerrel vannak szerelve, ezek nem mondhatóak se betegesnek, se drágán javíthatónak.
2017. okt. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tökmindegy mennyire volt jó konstrukció, ha veszel egy 10-15 éves lepusztult retket akkor szívni fogsz.
2017. okt. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nos 2003-2006 közötti autókról volt szó, akkor még nem nagyon volt 2.0 PDTDI (volt, de ritka), hanem a 101 és a 131 lovas 1.9 PDTDI-k mentek az Audikban, részecskeszűrő nélkül. És azok bizony verhetetlen motorok, mondjon ki mit akar. Igen, erre is lehet költeni szépen, dehát az ember ha úgy nézi, egy jobb országúti biciklire is egész magyar fizetéseket el lehet költeni, szóval ez ilyen szakma. Jók a Mercik is nyilván, de közeli ismerőseimnek voltak negatív tapasztalataik vele, én pedig ki sem próbáltam, maradtam az Audinál.
2017. okt. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 D. Brasco ***** válasza:
Johni-nál a pont......lehet az pdtdi vagy cdi vagy ostapfbwkcz ...tökmindegy mi......ha valami ezer éves csillió km-et futott lomot veszel szinte garantált az orális szex
2017. okt. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!