Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ráz az autó, mitől?

Ráz az autó, mitől?

Figyelt kérdés
Opel Astra G. Eddig 195/65 15 teligumi volt rajta. Rázott már olyan 80-tol felfelé. Viszont a gumi oreg volt és repedezett. A lemezfelni meg el volt gorbulve. Most vettem rá egy 17-es alufelnit használtan amim 215/45 gumi van. Ez a kerék is ugyanilyen astran volt és hibátlanul futott vele. Én felraktam és még jobban ráz az autó mint a régi kerekeken. Mi lehet a rossz?

2017. okt. 5. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyilvan ha peresebb a gumi akkor jobban raz.


A razas okat pedig autoszerelo tudja megmondani, futomure nem letezik tavgyogyitas.

2017. okt. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is, váltóméretet kellene felrakni, emlékeim szerint a 195/65R15 nem váltómérete az Astra G-nek.


Mentél azzal az autóval amin volt az új felni, vagy csak a tulaj mondta, hogy nem ráz? Először gumishoz vinném, tegye fel gépre a 4 új kereket, mit mutat. Ha nem derül ki turpisság, akkor lehet szerelőhöz menni

2017. okt. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam az autót, hibátlan ment nagyobb tempónál is. Ugyan ilyen autó volt és nem rázott vele.
2017. okt. 6. 07:35
 4/4 veterán vas ***** válasza:

Olcsó poén lenne azt mondani, hogy ha a másnak ugyan olyan autón jól működött de neked nem, akkor tanulj meg rendesen kereket cserélni.... ;) (vicceltem)


Inkább arra kell gondolni, hogy a Te autódon van valami bibi. Esetleg megütött futómű, görbült lengőkar, lógó gömbfej/csapágy, deformálódott felnirögzítés, bármi.

De lehet az az egyszerű eset is, hogy éppen az átszerelésekor sikerült leverni valamelyik súlyt, az addig hibátlan kerékről.

Teszt: cseréld meg a két hátsó kereket a két elsővel, máris kizártad a kerék-hiba lehetőségét, onnan csak az autón keresd a baj okát.

2017. okt. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!