Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen C3 A oszlop tényleg...

Citroen C3 A oszlop tényleg vaskos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Véleményre lennék kíváncsi. Autót szeretnék venni, Citroen C3-ban vagy Peugeot 206-ban gondolkodom. Mindkettőben használtat, 1.4 -es dieselt, nem is annyira fiatalt, olyan 2001-2004-es évjáratút, tehát nem az új C3-ast vagy az újabb 206-ost. :(

Én Mazda 3-on, meg Toyota yarison tanultam vezetni az oktatónál, illetve van egy Opel Astra G-énk, azon vezetek most. A Mazda 3-nak olyan vaskos volt az első A oszlopa, hogy konkrétan nem láttam többször a tanulásom alatt a bal oldali gyalogost ha elindult a zebrán .. tehát a zebra elejét.

Az Opel-el, sem a Yarissal semmi ilyen problémám nem volt.

Nagyon zavaró! Olvastam autó értékelést a C3-asról, meg magánszemély értékelését, hogy ezt ők is észre vették, hiba, az újaknál nincsen. De ez csak kettő értékelés negatívra eddig ez irányban, még persze kutatok.

Még nem ültem Citroen C3-ban, persze kipróbálnám a vásárlás előtt, de addig kérdezném,hogy valóban így van? Van valakinek ez irányú negatív tapasztalata?

Köszönöm a szíves válaszokat!



2017. okt. 6. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem értek az autókhoz, de épp egy ilyenen tanulok most vezetni.(C3)

Szerintem elég klassz, én tök jól kilátok a zebra szélére is. Nagyon kényelmes, bár ez azt hiszem a francia autók sajátossága. A kezelése könnyű, álom vele váltani. Imádom.

Szóval én kezdő sofőrként nem tudok róla rosszat mondani, de majd valaki tapasztaltabb lehet rám cáfol. :)

2017. okt. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia.


Tapasztalatom szerint: picit vaskos, de egyáltalán nem vészes. Egy új autóban persze vékonyabb, de nem sokkal.


A c3-as típushibái:

Az első felfüggesztés leszakadhat, emiatt volt is egy gyári visszahívás. A rugókat rosszul galvanizálták, ami miatt berozsdált és leszakadtak. Érdemes rákérdezni, hogy volt-e már cserélve vagy még gyári rugók vannak benne?


Egy jóval elszigeteltebb hiba, de azt is hallottam, hogy a kormányoszlop "leszakadhat", amire annó a citroen azt válaszolta, hogy "Nem a magyar utakra lett tervezve" Azóta persze sokkkal jobbak az utak, de érdemes a kormányművet is megnézetni.


Nekünk is olyan van, vigyázunk rá ahogy tudunk szóval első kézből ismerem! :D :D


Ami nekünk a 14 év alatt kiment az még a hátsó ablakfűtés. :D :D


Volt olyan 1x, hogy minden elsötétült a kocsiban és megállt, mindenféle előjel nélkül. 2 perc után mindenféle gond nélkül ment tovább... :D :D

Még 1x jelzett be, hogy probléma van a légzsákkal, ami kiderült, hogy az ülés alatt 2 kábel szétcsúszott...


Nézzük meg a tényeket

- 14 lassan 15 éves autóról beszélünk

- Felfüggesztést át kell nézetned mert leszakad a gyári

- Kormányművel is lehetnek bajok


Itt fontos tudni, hogy eléggé elszigetelt eset.

Nekünk a szervizben annyit mondtak, hogy a

kormányműnél kotyogott valami, kicserélték... :D

Nem tudni, hogy ez már az-a hiba volt-e vagy sem


Nálunk egyedi hiba, de kiment a hátsó ablak lefűtése 12 év után


Légzsákot hibásnak jelezheti-->ülés alatti kábelkontakt amit elég csak összenyomni és akkor jó lesz.


Szintén nálunk fordult elő, hogy 1x megállt mindenféle előjel nélkül...


Motorikusan semmi baj nem volt vele.

Kényelemre és belső dizájnra a kis pöttöm 10/10-et érdemel. Hihetetlenül kényelmes, elöl fotelekben ülsz, nem ülésekben.


Még annyit érdemes tudni (nem tudom hogy mindegyik autógyártó így csinálja-e vagy sem), de az a lényeg, hogyha 30 fölött mégy, lezárja a csomagtér ajtaját. Tehát ha valakihez leállsz a buszmegállóban neked is ki kell nyitnod az ajtót hogy a hátsó csomagtérajtó kinyíljon.


Ennek az a célja, hogyha megállsz a pirosnál (értelemszerűen 40-ről lassítasz), és ha valaki fel akarná nyitni a csomagteret és kilopni belőle mindent, akkor nem fog menni, mivel bezárja. Szóval apróság, de hasznos... :D


Mi imádjuk a kis pöttömöt. A fentiek közül többsége apróbb hiba, ahhoz képest, hogy "sz@rfrancia" nálunk egyáltalán nem igazolódott be. Kicsi, kényelmes, és megy is.


Jah még valami: A váltót erősen kell használni. Nem "klattan" ám az át olyan könnyen, kell hozzá némi erő. :D :D

2017. okt. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!