Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzembentartói szerződéssel...

Üzembentartói szerződéssel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés
Meghirdettem az autóm, az egyik érdeklődő kérdezte, hogy van-e rá lehetőség, hogy üzembentartói szerződéssel vigye el az autót, és februárban, miután leműszakiztatta az autót, utána iratná át a nevére hogy ne legyen egyszerre olyan sok a kiadás (?). Tehát ilyenről hallott már valaki? Mi a garancia hogy tényleg át lesz iratva az ő nevére az autó? Vagy az üzemben tartói szerződést határozott időre írják? Érdemes-e ilyenbe belemenni?
2017. okt. 7. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Kizárólag családtaggal kivételeznék , mással nem . Akkor jöjjön a gépért ha van pénze , addig más elviszi normálisan .
2017. okt. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én úgy értelmeztem hogy kifizetné a kocsi árát, csak hogy az átiratásra ne kelljen most költeni, ezért akar ilyen szerződést írni. Mondjuk azért nem logikus nekem, mert akkor a műszakihoz jön még az átiratás összege és akkor az sem kevés...
2017. okt. 7. 18:26
 3/8 Bubuka508 ***** válasza:
60%
Nem szabad belemenni, mert ha valami történik az autóval, netán valami gazemberséget csinál vele (csempészet, stb.), akkor a te seggedbe rugnak, mert hivatalosan te felelsz az autóért. Az üzembentartói olyan, mintha csak kölcsönadnád neki az autót. Ne adj isten, tönkreteszi, utána nem kell neki, kitol veled akkor is.
2017. okt. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as hülyeséget ír.

Aki az üzemben tartó, az felel mindenért, olcsóbb neki az átírás, ráadásul neki hatalmas rizikó.

Neked semmi, mivel ha végrehajtó kopogtat nálad, lefoglalják ezt az autót, mivel te vagy a tulajdonos.

Aki meg megvette, az meg majd nézhet, hogy szépen elviszik tőle az autóját, mert elvileg a tiéd.

Van erre is egy trükk, de nem publikálom. :)

(egy eddig vagy pár 100 autót eladott gyk-s)

2017. okt. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 3-as valóban butaságot ír, az üzembentartó felel a kocsiért, minden felelősség az övé.

Csempészetnél, balesetnél, minden esetben.

A kocsi a tied marad, szóval ha mondjuk nem is írtok adás-vételit, csak üzembentartóit x időre, és átadja a pénzt, akkor neked lesz pénzed is, meg kocsid is. De ezt csak egy nagyon ostoba emberrel lehet megcsinálni.

Nagyon sok az ilyen hirdetés, főleg kis értékű kocsiknál.

Mégis mennyiért hirdeted a kocsit, hogy az átírásra hóapokig nem lenne pénze?

Mert ilyen 150 ezer körüli kocsiknál jellemző ez.

Mennyi az átírás? 70-100 ezer.

Ez is sok pénz persze, de azért aki 800 ezerért vesz használt kocsit, annak már nem a 100 ezres átírás lesz a problémája.

2017. okt. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
80ért hirdetem. Kell rá költeni még bőven ha valaki le akarja műszakiztatni (szélvédőcsere, karosszériázás, generátor nincs benne) viszont sok új alkatrész is van benne +téli és nyári gumi felnivel és a generátort leszamítva üzemképes, de öreg autó (23 éves). Nekem az a lényeg hogy minél előbb lekerüljön a nevemről mivel már folyamatban van egy másik autó vásárlása. Szóval nem valószínű hogy belemegyek ebbe, csak érdekelt mert nem hallottam még ilyenről (igaz hogy ez az első autóm amit eladok).
2017. okt. 8. 08:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen osszegnel az atiras konkretan megduplazza a koltsegeket.

A vevo nagyon csoro.

A kocsi igy nem kerul le a nevedrol.

2017. okt. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az üzembentartó bejegyzése nincs ingyen, konkrétan az átírási díj felét kell kifizetni, csak épp nem kell hozzá eredetiségvizsgálat.


Annyiban adok igazat a 3. válaszolónak, hogy a "vevő" bizonyára nem hivatalos bejegyzést akar pénzért, hanem csak egy kölcsönadási szerződést. Az meg szívás.

2017. okt. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!