Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen helyzetben mindig a...

Ilyen helyzetben mindig a mellékútról kikanyarodó a hibás?

Figyelt kérdés

Pl. adott egy főút és egy mellékút. A mellékútnál elsőbbségadás kötelező tábla van. "A" autó jön a mellékúton, "B" autó a főúton. "A" balra szeretne kanyarodni, "B" autó balról érkezik és jobbra indexel, így "A" autó azt hiszi hogy elférnek egymás mellett, mivel "B" autó be fog kanyarodni, így kihajt. Közben "B" autó nem kanyarodik be, tovább hajt egyenesen közben jobbra indexelve így koccannak.


A KRESZ-ben van egy bizonyos bizalmi elv, amit nyilván fenntartásokkal kell kezelni, de ilyenkor mi történik?


2017. okt. 7. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor mindig az a hibás aki a másik elé fordul.
2017. okt. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kikanyarodó lesz a felelős, mert nem tudja bizonyítani, hogy a másik indexelt.

Tehát úgy néz ki az egész, hogy ő nem adta meg az elsőbbséget.

2017. okt. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindennapos, én is mindig megvárom amíg "húzzák" a kormányt kifele és akkor indulok... Körforgalomnál dettó. Indexel kifele de megy körbe a körforgalomban.
2017. okt. 7. 19:01
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Meg lehet állapítani, hogy indexelt e.

A választ egyébként nem tudom.

2017. okt. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem!!! az hogy megállapítják, hogy indexeltek-e függ attól, hogy koccanás lett vagy emberi sérülés, haláleset illetve hogy az adott autóból meg lehet-e állapítani. De ezt csak én gondolom. Meg fogom kérdezni.
2017. okt. 7. 19:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valamennyi kárt a másik autósra is vernének, de a fő bűnös te lennél, mert kimentél a mellékútról. Értem a kérdést amúgy, volt már negatív tapasztalatom, és én sem szoktam kikanyarodni csak azért, mert a másik indexel, csak ha látom, hogy már nagyon lassít, vagy el is kezdett befordulni.
2017. okt. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos tényleg arról szól ez a történet, hogy be lehet-e bizonyítani.

Mert ha nem,a kkor a mellékútról érkező a hibás, az egyik azt mondja, indexelt, a másik azt mondja, nem, és akkor az elsőbbségadás tábla a mérvadó.

De ha a kérdés érdemi részét nézzük, akkor már egész más a helyzet!

Mondjuk van fedélzeti kamera a kocsiban, amin látszik, hogy az érkező autó indexel.

Ilyenkor ő jelzi a kanyarodási szándékát, nincs elsőbbség, nincs miről beszélni, nincs mit megadni, mivel nem keresztezik egymás útját! Teljesen nyugodtan kihajthat a mellékútról érkező, mivel a kanyarodási szándék jelzésével a másik lemondott arról, hogy elsőbbséget adjanak neki. Nincs szüksége az elsőbbségre, mert jelzi, hogy egy másik úton kíván továbbhaladni.

De ha nem volt kamera, akkor ebből vagy bünti lesz, vagy évekig tartó pereskedés. :S

És aki néha olvas híreket, az láthatja, hogy közelkedési ügyekben milyen nonszensz ítéleteket képesek hozni a bírók. Épp ma volt egy ilyen ha jól emlékszem, az origón, lehet találkoztatok vele, az egyirányú utcában forgalommal szemben ment a biciklis, aki részegen nekiment a szabályosan közlekedő kocsinak. Ki fizet pénzbírságot? Az autós, aki nem nézett el abba az irányba, ahonnan a kresz szerint nem is érkezhetne semmilyen jármű! A biciklis elismerte, hogy ivott, elismerte a felelősségét is, tudta, hogy nem mehetne forgalommal szemben, de a bíró megbüntette a szabályosan közlekedő autóst...

2017. okt. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Meg lehet állapítani, hogy indexelt e."

Ha van baloldalra néző kamerád, akkor igen. Az autósok 99%-ának nincs ilyen, tehát maradjunk annyiban, hogy nem lehet megállapítani.

Esetleg ha van térfigyelő, de annak a felvételét meg nem fogják kikérni egy koccanás miatt.

Annyit fognak megállapítani, hogy nem adtál elsőbbséget, aztán szevasz.

2017. okt. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Igazából nem biztos, hogy a kanyarodási szándékát jelzi a főúton haladó jármű. Mi van akkor, ha a kereszteződés után 30 méterrel meg akar állni az út szélén? Vagy így jelzi a mögötte jövőnek, hogy szabad az út, megelőzheti.

Szóval a főúton haladó bármit csinál, mindig neki van elsőbbsége.

2017. okt. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!