Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SOS, Leszakadt első alsó...

SOS, Leszakadt első alsó gömbcsukló, hogyan lehetne "javítani" hogy az autó megtegyen saját lábon vagy vontatva 1.5 km-ert?

Figyelt kérdés

Üdv!

Ma reggel ismerőstöl kihajtottam az útra és egyszer csak egy nagy koppanás, gondoltam defekt... kiszálltam, hát nem az...

jobb első gömbcsukló alsó része vagy minek mondják azt leszakadt...

1,5km-ert kellene vinni "csak" a házunking

autómentőt nem egyszerű találni vasárnap, távoli eljönne úgy 30-50e ft-ért...


esetleg valakinek valami tipp, hogy mit tudnánk vele csinálni?

az is megoldás lenne, hogy betolnánk az ismerőshöz és ott lenne az udvarban... mert most jelenleg az úton áll, ami nem éppen biztonságos...


jelenleg rúgóösszehúzót keresünk...

bármi ötlet jöhet!!!!


2017. okt. 8. 11:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

jah jelenleg marad az a verzió, hogy megpróbáljuk bevarázsolni az ismerősünk udvarára... az kb. 100 méter mozgatást jelent...


hazahozni meg 1.5km lenne


autó le van ülve most 10 centire, valahogy felemeljük, rugót összehúzzuk, gömbcsuklót beütögetjük a helyére és jó erősen összedrótozzuk, összeszorítózzuk, hogy ne essen ki azon a pár méteren...


jó ez a terv? valaki? :D

2017. okt. 8. 12:08
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Krokodil emelőt alá, oszt el lehet tolni, h jó minőségű az aszfalt.

Múltkor az Achilesz barátom is így járt a zasztavájával, tudod a Kolompár Achilesz.

2017. okt. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Vagy két markos cigánygyerek megemeli az elejét, alá a vasazós kiskocsi, jól megkötitek, oszt bevontassátok.
2017. okt. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

igen, ez is tervben volt...

de itt faluhelyen még az az 50-100 méter tolás sem menne kiskocsival alatta :S


még egy fél óra - óra míg összeszedjük a cuccokat meg kocsit szerzünk aztán megyünk fel, remélem sikerül valahogy eltüntetni az útról mert nincs kedvem tízezreket kifizetni egy autómentőért, hogy arrébb tegye 100 métert vagy 1.5km-ert


felcsörlőztetni fel tudnám ismerőssel, de akkor a jobb oldali sárvédőnek annyi lenne... na meg még ki tudja minek


(bakker de kár, h nem ment a fedélzeti kamera, szép nagyot csattantam az úton) :D

azért hálás vagyok az égnek, hogy nem autópályán 130-nál történt a dolog... vagy 2 hete voltam Vértesben, ott kegyetlen rossz az út, ha ott kimegy 70-el akkor megyek az árokba szerintem

2017. okt. 8. 12:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ott már kellett lennie kopogásnak, vagy billegalitásnak előtte.
2017. okt. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nehezebb volt tekerni a kormányt mint régebben, bár ezt nehéz volt érzékelni mert közben vezetek más autókat is...

céges autót nagyon könnyű, itt betudtam annak, hogy mégis csak egy 25 éves mergáról van szó...


néha amikor tolatok ki az autóbejáróról az útra ami kis emelkedő akkor szokott lenni kopogás, de az a bal oldalról jön, és inkább olyan "rugóhangja" van....


mindegy, így jártam :)

visszük a szerszámokat meg a fényképezőt megörökíteni ezt a felejthetetlen élményt :D


remélhetőleg sikerül eltüntetni az útról a vasat

2017. okt. 8. 12:46
 7/11 A kérdező kommentje:
remélem mást nem sérült.... szerencsére a tempó úgy 20km/h volt amikor történt a dolog
2017. okt. 8. 12:48
 8/11 A kérdező kommentje:

húúú hát ez nem volt egyszerű menet :)


de végül sikerült annyira összetákolni, hogy azt az 50-100 métert eltolva megtudja tenni az autó be az udvarba....


felemeltük, kerék le, másik emelő be a rugó alá... felemelni, hogy a rugó összenyomódjon, rugóösszehúzót bekalapálni a helyére majd rugót összehúzni, gömbcsuklót a "helyére" tenni (természetesen nem ment be csak félig sem)

majd jöhetett fél órás kötözgetés rézdróttal... rákötöttem jó sok drótot, hogy a gömbcsukló alatti rész (nem tudom most hirtelen a pontos nevét) ott maradjon a helyén...


aztán leengedtük, a rézdróton lévő borítás sercegő hanggal a tudtunkra adta, hogy nem tetszik neki az ötlet, de kibírta :D


lényeg h most már bent pihen az udvarban feltéglázva, jövőhétre remélhetőleg megjön a gömbcsukló aztán lehet cserélni.... ezek után szerintem ki lesz cserélve az összes :)

2017. okt. 8. 15:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak nem W124?
2017. okt. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor izgalmas napod volt!
2017. okt. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!