Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G 99-es 5ajtós 1.4...

Deejaydave kérdése:

Opel Astra G 99-es 5ajtós 1.4 benzin. Hibajelenség: alapjáraton tökéletes a műszerfal és a konzol óra világítása, de amikor fel kapcsolom az autó lámpáját bármilyen fokozatba akkor azonnal elhalványodik úgy, hogy nappal alig látni. Hol lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Tudom hogy van fényerő szabályzó és maximális fényerőre van állítva.

Esetleg valaki találkozott e már ilyennel?



2017. okt. 9. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Az normális, hogy halványabb a műszerfal világítás felkapcsolt helyzetjelzőnél és tompítottnál. Azt nézd meg, hogy a fényerő szabályzó állítja-e a fényerőt és flyamatosan változik-e a fényerő minimum állástól a maximumig. Lehet, hogy beégett a potméter és mindig minimum fényt ad.
2017. okt. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A fényerő szabályzó minden állásban működik. Munkámból adódóan naponta több típusú autóban ülök, így többször megfordult már nálam az enyémmel megegyező típus. Más ilyen fajta autókban nem tapasztaltam ezt a drasztikus elhalványulást azért is gondolom hogy valami nem tökéletes a sajátommal
2017. okt. 10. 06:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A belső világításnak meg kell lennie a 21W-nak, ezen az értéken működik megfelelően a fényerőszabályozás. Ha kiégett valamelyik izzó, máris leesett az összterhelés, így kisebb áram folyik rajta át, nem fog megfelelő fénnyel világítani.

Első körben ezt nézném meg, második körben a generátorra tippelnék. Elképzelhető, hogy már csak annyi áramot képes előállítani, ami a fényszóróknak szükséges, a többit az akkuból szívja vissza. Rá kérne mérni üzem közben a test és a generátor + vezetéke között, mit ad le, majd mi jut el ebből az akkumulátor sarujáig. Sok mindentől lehet ez is... összetett dolog.

2017. okt. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most hogy mondod lehet, hogy valamelyik kiégett, mert a hőmérséklet állító konzolnak is világítania kellene és nem világít. Elképzelhető, hogy ettől nem működik megfelelően. De a generátor is egy jó tipp. Ha megy szerelőhöz majd ráméretek. Köszönöm a tippeket!
2017. okt. 10. 10:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Üdv! Nekem G Astrán a világítás kapcsoló ment tönkre, a tompítottat nem akarta bekapcsolni. Bontott lett belerakatva, azzal működött, viszont annyi hogy azóta bekapcsolt tompítottnál halványabb a műszerfal világítás (ami nem is lenne zavaró, csak a középkonzolon a dátum/idő/hőmérséklet lett annyira halvány, hogy nappal nem nagyon lehet látni). Műszerfal világítás szabályzó tekerővel lehet tekergetni, csak a max fényerő állásban kb annyira világít a műszerfal mint azelőtt fél állás környékén.
2022. nov. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Még annyi, hogy a generátorom jó, nincs kiégve műszerfalon semmilyen lámpa, egyszerűen a berakott bontott kapcsoló valamiért kevesebb 'fényt ad át', más minden jó, régóta használom. Együtt lehet vele élni, a lényeg hogy van tompitottam, az rosszabb volt, amikor felkapcsoltam de folyton lekapcsolt.
2022. nov. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!