Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionban lakni. Ki van...

Kamionban lakni. Ki van mellette, ki van ellene?

Figyelt kérdés
Sokan elszornyulkodnek, hogy ur isten hogy birnak benne lakni az autoban a kamionosok, de sokan szivesen csinaljak. Kinek mi a velemenye?

2017. okt. 10. 12:31
1 2
 1/13 Ttibo ***** válasza:
100%

95%-a bent alvósoknak utálja, a maradék 5%-ból 4% hazudik. A legutolsó 1% aki tényleg szeret egy tyúkólban lakni.

1 évig csináltam. Utána meguntam az állandó hetelést.

2017. okt. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
a heteles a legrosszabb szerintem. Az ilyen se itt se ott, az a 2 nap amit otthon vagy pont semmire nem eleg. Szerintem a 4 het / 2 het meg elfogadhato, de van aki 2-3 honapot is kint marad. Ha nen szeretne vajon nem csinalna?
2017. okt. 10. 12:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Megszokás kérdése. Ez egy munkahely, valami valamiért.


Azért annyira nem kényelmetlen, ugyanúgy párna, kispárna, lepedő, paplan kombinációban alszom mint itthon. Egyedül vagyok, senki nem szól rám, azt csinálok amit akarok.


A hétköznapok hamar elszaladnak, koránkelés hajtás, heti 3 - 4 ezer km - t megyek.


Hétvégén főzőcskézek, sok kolléga videózik, én olvasni szeretek, nyelvet tanulok - három nyelven már aránylag jól tudok - van egy egykezes súlyzóm azt emelgetem, eljárok sétálni néha, ha úgy sikerül nyáron megállni, úszni, strandolni is szoktam.


A nyár kicsit gáz, akkor marha meleg tud lenni a fülkében.


Újabban szívóznak a nyugati demokratiKUSS hatalmak, hogy hétvégén menjünk szállodába, én maximálisan ellenzem, nekem egyértelműen jobb a kocsiban - ki is szoktuk játszani a dolgot, hacsak lehet. Egyébként tized annyi szállodai férőhely nincs mint sofőr, és a szállodák 99 % - a mellett nem lehet kamionnal megállni, az ötlet teljesen halva született.


Havi 20 napot dolgozom, 10 napot itthon vagyok.


Szóval aki ezt nem tudja bevállalni, ne legyen kamionos, az olyan dolog mintha péknek készülne valaki, de ó jaj, csak éjjel ne kelljen dolgozni.

2017. okt. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen ugyanolyan, mint amikor otthon leülsz a fotelbe és egész nap nézed a tévét, mert nem tudsz mit csinálni. Ha meg csinálsz valamit, akkor kimész a szabadba nem? Na a kamionban ugyanezeket tudod csak csinálni, csak annyi hogy nincs annyi helyed ami sokaknál kiveri a biztosítékot.
2017. okt. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hat pl a nyugati orszagokban levo kamionosok kozott is keves az olyan aki egyaltalan benne alszik, ez ilyen keleti dolog. Ez oke, ertem hogy ok szornyulkodnek, de amikor egy magyar sofor mondja ezt azt nem is ertem. :D Nem sok magyar sofor van szerintem aki napizosban is jol meg tud elni
2017. okt. 10. 18:52
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5.


Álljon már meg a menet. A nyugati kamionsofőr (tehát jórészt nemzetközi fuvarokat végző, 40 tonnás kocsi vezetője)is benne alszik a kocsiban.


Pl. egy német sofőr általában hétvégére, vagy minden második hétvégére megy haza. De hét közben benne alszik ő is. Hol a fenében aludna?

2017. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

En speciel foleg belgiumban mozgok, de amikor hajnalban indulok minden faluban a fele lakos haza elott ott parkol a kamionja, estenkent a parkolokban nem sok belga rendszamos auto van es ha van is abbol sok csak kulfoldi belga kocsival, hollandiaban is napkozben hurcibaljak a kontenert-tartalykontenert este neg otthon alszanak. Ezert is van rengeteg noi kamionos hollandiaban.


Multkor nemetorszagban nemet rendszamos autoval volt egy csavo es nem beszelt nemetul, gorog volt :D Az ilyenek vannak foleg a parkolokban.


Mondjuk azt lattam hogy az angolok nem hogy bent alszanak, de roman modra ott csovelnek honapokon at benzinkutakon belgiumban.

2017. okt. 10. 19:07
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
Nettó havi 500k-ért simán!
2017. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Na várjál, Hollandia és Belgium olyan országok, hogy egy nap alatt oda-vissza meg lehet járni egyik szélétől a másik széléig, kétszer. Meg hatalmas kikötőkkel rendelkeznek, nyilván hatalmas a belföldi forgalom meg egy rakás konténert kell mozgatni. Ezért mehetnek minden nap haza. Amúgy a többi nyugati országok kamionosai élnek a kamionban.

Az egész hátránya a kamionban élésnek szerintem a WC és a tisztálkodási lehetőség hiánya. Semmi más. Nagyon jó kamionos videósok vannak a youtube-on, akik ezt kiválóan bemutatják. Ők is csak erre panaszkodnak, amúgy van aki azt mondja, hogy a kamionban kényelmesebb az ágy, mint az otthoni.

2017. okt. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Beviz Elek ***** válasza:
Lakjon a bánat egy fémdobozban. Inkább keresek kevesebbet, de este én mászok az asszonyra és nem a postás.
2017. okt. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!