Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérlés csere alatt mit kell...

Vezérlés csere alatt mit kell érteni?

Figyelt kérdés

Fél éve vettem autót, olajat, olaj-lég-pollen szűrőt cseréltem, de vezérlést nem. Ez baj? Honnan lehet tudni, ha cserélni kell?

Mennyibe kerül ennek a cseréje?



Köszi!


2017. okt. 10. 21:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Típusfüggő mit kell cserélni, milyen futásteljesítmény után, és hogy mennyiből jön ki.

Vannak láncos motorok is, azok általában jóval többet elfutnak.

2017. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Vezérlés" csere alatt a vezérműszíj vagy -lánc cseréjét értjük, amihez motortól függően jön még egy-két alkatrész és jó esetben a vízpumpa is. Nem játék, mert ha szakad, általában a motor is menthetetlen lesz.


Ha ez kérdés volt, akkor talán jól tippelem, hogy nem értesz hozzá. Keress egy szerelőt vagy jobb híján vidd el egy márkaszervizbe, ott megmondják, hogy mikor kell cserélni.

2017. okt. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Milyen autó, milyen motorral, és hány km van benne?
2017. okt. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2006-os Ford Fiesta. 130 ezer km van benne. És van vezetett szervizkönyve.
2017. okt. 10. 21:44
 5/13 A kérdező kommentje:
1.3-as benzinmotor.
2017. okt. 10. 21:45
 6/13 anonim ***** válasza:
Mivel használtan vetted és már bevallottan is bőven van benne kilométer, érdemes lehet lecserélni. Kivéve, ha láncos a motor, akkor egy hozzáértővel kellene ellenőriztetni.
2017. okt. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Akkor a szervízkönyvet fellapozod, megnézed, hogy mikor cseréltek vezérlést, majd megnézed a csereperiódust, szintén a szervízkönyvben. Ha az utolsó csere óta futott km közelíti a csereperiódust akkor cserélteted.


Mindezt feltételezve, hogy elhiszed ami a szervízkönyvben van.


Csak egy kérdés, ha már van szervízkönyved, és volt szerelőnél a kocsi, a szerelőd nem figyelmeztetett esetleg, hogy azt is cserélni kell?

2017. okt. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A szervizkönyvben, pláne Fordnál sajnos csak az olajcsere lesz benne, a vezérlés nem. Kérdezz meg egy szerelőt, esetleg keresgélj itt: [link] alvázszám alapján meg fogod találni a szerviz előírásokat is.
2017. okt. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sose volt Ford-om, de ez komoly, hogy nincs benne egy ford szervizkönyvben a vezérléscsere?

Szerintem max akkor, ha a szerelő nem írta be. Akkor se fékbetét, tárcsa, váltóolaj stb stb cserét se lehet beírni? Nonszensz lenne

2017. okt. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, hogy 2006-ban hogy volt, de nekem volt egy 2008-as Focusom és a könyvben csak pecsételni kellett, ill. beírni, hogy hány km-nél járt ott az autó. Minden egyebet már elektronikus szervizkönyvben vezetnek (a szakszervizek, ha oda vitték és ha beírták, de ez túl sok ha ahhoz, hogy egy vezérműszíj-cserét alapozzunk rá). De az egész lényegtelen, tudjuk, hogy a vezetett szervizkönyv sem ér sokat egy használt autónál sajnos. A kérdés inkább az, hogy a kérdező bízik-e annyira a bevallott óraállásban, hogy erre bízza a motor épségét. Mivel nemsokára mindenképpen esedékes lesz a csere, én megcsinaltatnám és nyugodtan aludnék.
2017. okt. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!