Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes téli gumit használni?

Érdemes téli gumit használni?

Figyelt kérdés
Tegnap lecseréltem a nyári gumikat új téli gumikra. A kocsit munkahelyi bejárásra is használom (oda-vissza 100 km). Reggelente, 06.30-kor indulok és este fél 8 körül indulok haza. A többi napközben vezetés városon belül van. Azon agyalok, hogy lehet, hogy még 1-2 hetet várhattam volna vele, mert napközben 18-20 fok is lehet, viszont reggelente 6-10 foknál jobb téli gumi. Nem kopik el nagyon a gumi. Ettől félek csak. Ha már újat vettem..

2017. okt. 11. 20:38
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:
Nem.kopik el a gumi
2017. okt. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, az aszfalt nem fog már úgy felmelegedni, mint nyáron. Án a hónap végén tervezem felrakni a téli szettet.
2017. okt. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én személy szerint várok még vele pár hetet, de nagy hibát nem vétettél, hogy felraktad
2017. okt. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Már nem lesz baja. Nyáron a kánikulában, amikor az aszfalt 45-50 fokos, akkor van az, hogy képlékennyé válhat, és deformálódnak a lamellák. Erről most már szó sincs. Október közepe-vége körül szoktam én is felrakni, lassan már esedékes.
2017. okt. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyenkor szoktam átszereltetni. Bármelyik reggel lehet már lefagyott útszakasz, így nem fog meglepetés érni a nyári gumival. Mire elkopna, addigra pedig úgy is cserélni kell, mert kifut az időből. Én hatéves korára akkor is le szoktam dobatni, ha nincs elkopva, mert az öregedést is figyelembe kell venni.
2017. okt. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Érdemes. Különösen annak aki ilyen sokat megy mint te. Ne aggódj a 20 fok miatt az meg se kottyan a téli gumiknak. Egyébként nem is a hőmérséklet itt a sarkalatos pont, inkább a csapadék. Nedves útra jobb a téli gumi.
2017. okt. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én még várok vele. A követkző bő egy hétben még 20-23 fokok lesznek. Nagyon helyes-völgyes helyeken se járok, ahol reggel nagyon lehűl.

Ha most felraktad, baja nem lesz, hiszen decemberben, januárban is vannak 15 fokok és semónki nem rakja vissza a nyárit.

2017. okt. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mivel te kora reggel indulsz, amikor a leghidegebb van, így neked érdemes volt már most feltenni. A kora esti 20 fokos levegő/aszfalt nem teszi tönkre, ha nem pörgeted agyon meg nem satuzol.


Én hagyományosan az órátállítás hétvégéjén szoktam cserélni, de nem is autózok hajnalban/éjjel.

2017. okt. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én le se cseréltem a téli gumit, így nem kell visszarakatni :D
2017. okt. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is várok még egy hónapot, de semmi baja nem lesz ettől a téliguminak, járhatsz vele nyugodtan.
2017. okt. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!