Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a kulonbség vas és az acél...

Mi a kulonbség vas és az acél es az alu blokkok között? Meg mi az a vanos?

Figyelt kérdés

Egy bmwt szeretnek vasarolni amiben m50b25 motor van vasblokk es 1 vanosos.

Ez a motor 23i vagy 25i?

Vasblokk az jo?

Micsinál a vanos? Es miert 1 vanosos lehet tobb is?


Koszi a valaszokat



2017. okt. 12. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
2017. okt. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

M50B25 az 325i. A M52B25 a 323i, ami már alublokkos. A Vanos a változó szelepvezérlés. Egy vanosnál a szívóoldal változik. Ennek a lényege, hogy szélesebb tartományban adja le a motor a forgatónyomatékát, így rugalmasabb. Jó dolog az. E46-okban már két Vanos van, ott a kipufogóoldali szelepek is kaptak.

A vasblokk jó dolog, de kicsit nehezebb. Az alu blokkoknak egy időben rossz híre volt, mert a kénes benzin megette a nikasil réteget róla, de ami normális üzemanyagot kapott, az ma is tökéletesen fut, tehát az M52-től sem kell félni.

2017. okt. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem biztos, hogy 325i, 525i is lehet. 25i, az a lényeg. Csak én mindig hármasban gondolkodok. :)
2017. okt. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, most már értem. Én is 3-assal irtam majdnem a kérdésben :D
2017. okt. 12. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!