Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ön a kormánnyal jelzett...

Ön a kormánnyal jelzett járművet vezeti. Az ábrán látható útkereszteződésben melyik a helyes áthaladási sorrend?

Figyelt kérdés

[link]


Vezetni tanulok. Valaki megmondaná, miért a "’C’ - ’Ön’ - ’B’." válasz a helyes?



2017. okt. 15. 16:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Egyenrangú kereszteződésben mindig a jobbra (kis ívben) kanyarodó megy először.

Ha nincs több jobbra kanyarodó, akkor a "legjobboldalibb" megy.

2017. okt. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Erről még nem olvastam, de most már megjegyzem.
2017. okt. 15. 17:03
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

"akkor a "legjobboldalibb" megy."

Ezért volt Hitlernek mindenhol elsőbbsége.

2017. okt. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy egy egyenrangú útkereszteződés. Mivel a B-nek jobbról jönnek, ezért neki elsőbbséget kell adnia (neked). Neked meg a C-nek kell elsőbbséget adnia, mert ő jobbra kanyarodik.
2017. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Jaj ilyenkor örülök hogy nem magyarországon tettem le a jogsit! Mennyivel egyszerűbb itt! Minden kereszteződésben jelölve van az úton, hogy melyik útnak van elsőbbsége, a körforgókban pedig mindig a jobbról érkező mehet először.


[link]

2017. okt. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

#5:

Remek, tehát úgy közlekedhetsz Magyarországon, hogy fogalmad sincs arról, hogy hogy működik egy jobbkezes kereszteződés. És még büszke is vagy rá.

Ez igazán megnyugtató...

2017. okt. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
6-os! Nem közlekedek magyarországon. Ha majd fogok, előtte utánanézek az otthoni dolgoknak. Itt meg még nem volt balesetem.
2017. okt. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
És csak azt akartam mondani, hogy magyarországon (sok minden más mellett) a közlekedés is túl van bonyolítva. A jogsi megszerzéséről nem is beszélve. Itt kiváltasz egy "tanulói jogosítványt" amihez csak ki kell tölteni egy igénylőlapot, és ha megjött, máris mehetsz vezetni a forgalomba. Annyi hogy kell hogy üljön melletted valaki akinek legalább 3 éve van jogsija. Elmehetsz oktatóhoz is, és olyankor ő eljön érted kocsival, és kettesben vezettek 1-2 órát. Jah és kötelező levezetendő óraszám sincs. Nem úgy mitn otthon, hogy 4-en nyomorogtok egy kocsiban, felváltva vezettek, és először le kell tenned a kresz vizsgát meg kötelező tanfolyamra járni. És érdekes módon, nincs több baleset, és az emberek sokkal kulturáltabban, higgadtabban vezetnek. Szóval őszintén sajnálom a kérdezőt, hogy otthon, abban a rossz rendszerben kell megcsinálnia a jogsit.
2017. okt. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
#8: Nyugtass meg, hogy nincs jogosítványod! "tanulói jogosítvány"?? "melletted kell üljön valaki, akinek 3 éves jogsija van legalább"?? Ezeket honnan szedted? Meg mi az, hogy 4-en nyomorognak egy kocsiban? Hol láttál te ilyen autósiskolát?
2017. okt. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

9-es!


Most komolyan? Én élek évek óta Magy-Britanniában, itt tettem le a jogsit angolul, de te akarod nekem megmagyarázni hogy hogy működik az itteni rendszer?! :D


Provisional (ideiglenes) Driver License a neve. Van egy igénylőlap, amit a postákon lehet kérni, vagy online kell kitölteni, és elküldeni a DVLA-nak (közlekedési hatóság).


Pár hét múlva megérkezik postán az ideiglenes tanulói jogosítványod, ami úgy néz ki mint a "full" csak zöld és sárga színű:


[link]


Ez már feljogosít téged arra, hogy bizonyos feltételek mellett autóba ülj és a forgalomban vezess. A feltételek:


1. Kell hogy legyen melletted egy személy, aki legalább 3 éve rendelkezik jogosítvánnyal, és elmúlt 21 éves.

2. Kell hogy legyen a neveden biztosítás a kocsira.

3. Ki kell tenned a kocsira az L (learner - tanulóvezető) táblát.


Gyakorlatilag itt élesben tanulsz meg vezetni. Ezt már azelőtt megteheted, hogy megcsinálnád a kresz-vizsgát. Nincs kötelező óraszám sem, nekem 26 óra elég volt. De ha valaki úgy érzi, hogy neki elég 10 is, az elmehet 10 óra vezetés után is vizsgázni, max megbuktatják.


Tanulhatsz oktatóval is vezetni, de az jóval drágább. Ilyenkor ő eljön érted a saját kocsijával, és együtt mentek vezetni. Magyarországon ahol én laktam, ott 3-4 tanuló ült egy kocsiban, és felváltva vezettek az oktatóval.


A vizsgák is jóval könnyebbek. A kresz könyv sem jogszabályokat meg konkrét helyzeteket tartalmaz, mint amit a kérdező is linkelt, hanem a kresz logikájára tanít meg, így minden helyzetben magától értetődő lesz, hogy mit kell tenned. A gyakorlat viszont jóval szigorúbb mint otthon, és nem lehet lefizetni a vizsgabiztost. 15 kisebb hibapont megengedett. De ha bekapsz egy nagy hibapontot azonnal megbuksz.


Kis hibapont jár pl: ha levágod a körforgalmat

Nagy hibapont: ha a vizsgám mondjuk a 3 pontos megfordulás közben nekikoccan a kerék a járdapadkának.


A közlekedés is jóval egyszerűbb. Minden kereszteződésben lámpa van, ahol nincs, ott pedig útburkolati jelekkel jelölik, hogy kinek van elsőbbsége. Ahol lehet, ott pedig körforgókkal oldják meg. Egy 15 km-es szakaszon ahol lakok, van 5 körforgó, ebből 3 db kétsávos, amit mindenki gond nélkül tud használni. Magyarországon meg ha jól tudom 1 db kétsávos körforgó van, de a magyarok azt se tudják rendesen használni.

2017. okt. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!