Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetesen 4d uh-n azt mondták...

25 hetesen 4d uh-n azt mondták, a baba szívének bal kamrájában echogén papilláris izom látható + jelzett pyelon. Volt valakinek ilyen?

Figyelt kérdés
A nő kérdezte, korábban szóltak-e róla, mondtam, hogy nem. A 18. heti genetikain minden rendben volt (Istehegyin voltunk Hajdú doktornőnél) A 4d-n azt mondták, ez nem kóros, sok babánál van, általában kinövik. Volt valakinek ilyen?
2016. márc. 30. 12:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Senki??
2016. márc. 30. 21:09
 2/10 anonim ***** válasza:
Szóljál a fogadott orvosnak, vagy akihez rendelőbe jársz. Általában ilyenkor felajánlják a magazti szív UH-ot a papilláris izom miatt (az esetek nagy részében nem szokott gond lenni belőle, ahogy nálunk szokták mondani: akár olimpiai bajnok is lehet). A vesemedence tágulat is ha 18 hetesen nem látták és 25 hetesen pici akkor elég kevés a valószínűsége, hogy komoly gond legyen belőle. Ennek ellenére mindkettőnél külön-külön is sűrűbb ultrahangozást szoktak javasolni (kb. 3 hetente), hogy lássák: eltűnik-e vagy növekszik. 19 hét alatt meg genetikai vizsgálatot, de az ilyenkor már nem lehetséges.
2016. márc. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A 18.heti uh-n semmit nem láttak, legalábbis nem mondták. A dokim azt mondta, mivel nincs más probléma, eltérés, ezért nincs semmi teendő.

Nem küldtek a 4d-n további vizsgálatokra és a dokim sem javasolta.

Persze én nem nyugodtam meg :(

2016. márc. 31. 09:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezek ún. kis eltérések és minél később láthatóak annál kevésbé szoktak később gondot okozni. A jelzett különben is azt jelenti, hogy pici a tágulat, nem jelentős. Tehát jelenleg biztos nincs baj. Azért a magad megnyugtatására menjél el 2-3 hét múlva UH-ra. Lehet, hogy addigra el is múlik. Ne izguljál emiatt. Ahogy egyre jobbak az UH-ok egyre több mindent vesznek észre. Lehet, hogy Neked vagy a párodnak is volt ilyen csak akkor még nem volt olyan jó az UH, hogy láthatták volna. Sok babánál látnak ilyet. Nálunk hetente 3-4-nél van és csak a nagyon korai hetekben észrevett eltérésekből volt eddig gond.
2016. márc. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy ma megyek egy másik uh-ra, hogy ránézzenek a szívére. A vesékre azt mondta a Hajdú doktornő a 18.heti genetikain, hogy mintha egy picit nagyobbak lennének, de lemérte és nem, normál méretűek.
2016. márc. 31. 11:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Hajdú Júliához mész? Kérd meg, hogy nézzen rá a veséjére is és kérdezd meg tőle is, hogy ő mit javasol!
2016. márc. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most máshova megyek.

De bejelentkeztem Hajdú Júliához is rögtön, csak 2 hét múlvára kaptam időpontot sajnos :(

A vesére is tud valamit mondani szerinted?

2016. márc. 31. 15:27
 8/10 A kérdező kommentje:

Voltam ma egy uh-n, ahol szintén azt mondták, sejthető, de nem mondja biztosra,néha látszott egy pici folt, lehet, csak kívülről vetül oda valami.

Nyugtatott, hogy ez sok babánál van, szerinte 30.hétre valószínűleg eltünik, ha van is ott valami. Egyébként teljesen rendben van a kis szivecskéje, gyomra, veséje, itta a magzatvizet, ásítozott, nagyon aktív volt.

Persze, Hajdú Júliához azért elmegyek.

Köszönöm a biztató szavakat

2016. márc. 31. 18:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi van Veled azóta?

2016. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már lassan 3 éves.

Voltunk kb 2 évesen kardiológián is, szerencsére minden rendben! :)

2019. jún. 26. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!