Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 4 kuplung "felcsapas"?...

Golf 4 kuplung "felcsapas"? Kuplung kevlaroztatas?

Figyelt kérdés
Mennyire birja a kuplung ha "felcsapjak"? Nem allandoan de neha? Mire jo a kevlarozas? Mit jelent ez? Mennyibe kerul?
2017. okt. 15. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Először is mi az a felcsapás?
2017. okt. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy 'felcsapjak'? Leugranak rola padlogaz mellett, vagy hogy? Ha errol van szo, nyilvan elegge igenybe veszi, idiotak hasznaljak igy az autot versenypalyan kivul.


A kevlar a kuplungtarcsa koporeszere (az eredeti ferrodol-betet helyere) berakott, kevlar-szeru anyagot takarja. Elvileg jobban birja a hot, tobb nyomatekot tud atvinni, jobban birja a csusztatast. Versenypalyan kivul total ertelmetlen jaszkarizas csak, szinten.


Az arakkal kapcsolatban javaslom a google hasznalatat.

2017. okt. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit jelent a "felcsapás" a kuplungnál. Gondolom, azt, hogy nem erőlködsz a csúsztatással, nagy gáz mellett leugrasz a pedálról, aztán lesz, ami lesz.

Nos, az ilyen a kuplungot nem nagyon viseli meg. Hirtelen összezár, nincs hőfejlődés - ellenben a hajtáslánc lökésszerű terhelést kap, általában a féltengelyek és féltengelycsuklók szokták először jelezni, hogy nekik ez így nem jó.

A kevlározás azt jelenti, hogy a kuplungtárcsára a gyári súrlódóbetét helyett kevlárbázisút visznek fel. Ez nagyobb hőt visel el, de még egész jól csúsztatható, nem annyira "egybites" módon működik, mint a szinterfém betét. Utcai autóban, gyári motorral semmi szükség rá. Akkor kell ilyenbe beruházni, ha a gyárinál jelentősen erősebb a motor, esetleg versenyzésre használod az autót. Ezzel nagyon látványosan meg lehet égetni a gyári kuplungot, de a kevlár súrlódóbetét ezt jobban bírja.

2017. okt. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Yo teso csapasd az egykilecet yeaaa padlo testverem kuldd a 90 lovat meg az ulesbe tol a nyomatek vérem stb stb...

Csak ártasz szegény autónak.

Amúgy fentebb jól írjàk.

2017. okt. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem semmi ilyen celom hogy rugdossam neki szeretem az automat

Csak sokaknal latom hogy csak ugy nagy gaz melett hirtelen veszik a kuplungrol a labukat es kivancsi voltan mi tortenik ilyenkor h annnyian csinaljak!

2017. okt. 16. 19:51
 6/8 A kérdező kommentje:
A kevlart is sokszor hallom azert kerdeztem.
2017. okt. 16. 19:52
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolso kommentelo nem szar 90lovas hanem 110lovas sima tdi es nem szar en vigyazok ra egy rozsda sincs rajta es gyari az auto...nem az a fiatal kategoria vagyok akik a fustcsavart hasznaljak...
2017. okt. 16. 19:52
 8/8 anonim ***** válasza:

"Csak sokaknal latom hogy csak ugy nagy gaz melett hirtelen veszik a kuplungrol a labukat es kivancsi voltan mi tortenik ilyenkor h annnyian csinaljak!"

Ekkor általában lefullad az autó.

2017. okt. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!