Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg nem szabad soha...

Tényleg nem szabad soha 2-esben csúsztatni a kuplungot?

Figyelt kérdés
Az vezetés oktatóm egy oktató anyagra hivatkozva szigorúan tiltja azt, hogy kanyarban a sebesség csökkentése érdekében 2-esben fékezés mellett kicsit csúsztassam a kuplungot (megindokolni nem tudja, hogy miért, csak azt ismételgeti, hogy ez van leírva). Az áll az anyagban, hogy csak 1-esben lehet csúsztatni a kuplungot, így ha egy kanyart a kettes alapsebességénél lassabban akarok bevenni, akkor előtte meg kell állnom, egyesbe kapcsolni és úgy újra elindulni. Valóban így kell ezt csinálni? Mire jó ez, miért van ez a szabály? Csinálja ezt bárki így a gyakorlatban akinek már van jogosítványa?

2017. okt. 9. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Szabad, csak nincs értelme.

Egyszerűbb visszaszúrni 1-esbe és akkor nem koptatod feleslegesen a kuplungot.

A közhiedelemmel ellentétben nem csak álló helyzetben lehet 1-esbe váltani.


Amúgy a vizsgáig csináld úgy, ahogy az oktató mondja, majd utána úgy vezetsz, ahogy akarsz.

2017. okt. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Én van úgy hogy kettesből indulok el :)

Ha nagy gázt adok nem fullad le.

2017. okt. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kanyarban oldva a hajtásláncot egészen meghökkentően tud néha viselkedni az autó. Elveszti a stabilitását, másképp fog viselkedni, mint a megszokott, és ez veszélyes lehet.


Teljesen felesleges ilyesmivel bohóckodni. Ha annyira le kell lassítani, hogy már dadogna kettesben, kapcsold vissza egyesbe. De ne kanyar kellős közepén, mert akkor már rég túl késő...


Nem hiszem, hogy értelmes ember kanyar közben félig kinyomná a kuplungot... Ökörség, butaság, felesleges. Felejtsd el, szokj le róla amíg tudsz.

2017. okt. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kuplungot azért nem szabad kanyarban használni, mert akkor nincs motorfék. Nekem ezt mondta az oktatóm. Egyébként ha kanyarban kuplungolsz, meg is buksz a forgalmi vizsgán.
2017. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 crudy ***** válasza:
Harmasban de talan negyesben is elindul az auto nyelgazzal meg kuplung egetessel. Sot, ha csak kicsit nyomod a feket akkor is meg az auto csak gyengebben. De eznem azt jelenti h ferodol mamorban kell tartani az auto utasait es a forgalom tobbi resztvevojet.
2017. okt. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Annó ezt én is megkérdeztem (legalábbis hasonlót), érdemes megnézni a rá adott válaszokat.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__64..

2017. okt. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!