Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » OPEL Astra H elektromos hátsó...

OPEL Astra H elektromos hátsó ablak kontakthiba?

Figyelt kérdés

Napokban vettem észre, hogy ha a távirányítóval szeretném az összes ablakot lehúzni, akkor a bal hátsót nem vezérli. Aztán megpróbáltam az ajtóban lévő gombbal vezérelni, úgy működik, igaz néha a felhúzásra is lehúzza.


Szerintetek vezetékszakadás lehet, vagy esetleg újra kéne tanítani a távirányítót az autóhoz? Találkozott már valaki ilyennel? Köszi a válaszokat!



2017. okt. 17. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Tipikus hiba szokott lenni az ajtó átvezető kábel vezetékszakadása. Gyárilag nagyon rövidre szabták, így előbb-utóbb elszakadnak.

De akkor az ajtóról sem tudnád vezérelni.

Próbáld meg a végállásokat a hátsó ablaknál újratanítani, mint akkulevétel után. (Gombot nyomva tartod végállásban pár másodpercig lenti és fenti végállásban is.)

Ha így sem javul meg, akkor ránéznék a kábelekre a gumiharmonika alatt.

2017. okt. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Az ajtókábelt már egyszer forrasztottam a másik oldalon, mert akkor a hangszóróm vezetéke szakadt meg, elképzelhetőnek tartom, hogy most a másik oldal szórakozik.

2017. okt. 18. 06:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Bal oldalon gyakoribb. Azt elvileg gyakrabban is nyitogatja az ember.

Nálam is egyszer a hangszóró nem szólt bal hátul. Rá pár évre pedig ugyan így az ablakemelő. De se kulccsal, se gombbal nem tudtam mozgatni.

2017. okt. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tegnap vettem a fáradságot és szét akartam szedni az ajtót, hogy ellenőrizzem a kábelek esetleges szakadását!

Jelentem a PROBLÉMA MEGOLDÓDOTT: semmi kábelszakadés nem volt, csupán a komfort elektronika makacsolta meg magát. Végállásokat betanítottam neki fent és lent, majd gyújtás ráadása után hosszan megnyomtam a távvezérlő egyik gombját összehangolva az autót a kulccsal. Most sokkal gyorsabban megy az ablak és magabíztosan. :)


Leírtam, hátha még valaki ezzel fog találkozni!

2017. okt. 20. 13:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Faxa! :)
2017. okt. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!