Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Babetta 210 típusú motoromban...

Babetta 210 típusú motoromban szeretnék a világításnak (első-hátsó) egy egyenirányítást feszültség stabilizálással, mivel BA15S SMD led fényforrásokat vettem! Ez jó hozzá? Többi lent, kép mellékelve! Kondi adatai : 35V 1000 µf

Figyelt kérdés

Már régóta megszerettem volna csinálni, és találtam is egy régi bontott stabilizált 12 voltos adapter belsőt amire 12V 100mA volt írva!


[link]


A babetta világítás részén 13,1 volt-ot mértem alapjáraton váltóáramban!



2017. okt. 17. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól látom akkor Graetz-hídba kötött 4 dióda is lehet azon a panelon. Azzal egyenirányítod és a 7812 jelű stabilizátor IC kereken 12 V-ra stabilizálja a minimum 3 V-al nagyobb bemenő feszültséget. Vagyis 15 VDC bemenő feszültségtől lesz stabilizált 12 V kimenet.

Itt a stabilizátor IC bekötése:

[link]

Vagyis a bemenetére sem árt szűrő kondi, értéke nem nagyon kritikus.

1,5 A-t bír ez az IC (némelyik ugyanilyen tokozású csak 0,5 A-t vagy 1 A-t), annál nagyobb terhelésnél korlátozza az áramot. A LED fényforrásod is 12 V-os legyen.

2017. okt. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ és a linket! Csatoltam egy képet felül nézetből is!


[link]


A szűrő kondi milyen legyen a bemeneten? Mit ajánlasz?

2017. okt. 17. 17:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyenirányítás után 470 uF...1000 uF közöttit látok a minta kapcsolási rajzokon a 7812 bemenete előtt.

[link]

[link]

2017. okt. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De azt is le kellene ellenőrizni hogy a világítótekercsed egyenirányítás és szűrés után teljes gázon mekkora egyenfeszültséget ad. Mivel a 7812 IC-knek van egy maximálisan megengedett bemenő feszültsége. Ennek 35 V az adatlapja szerint. A terheletlen világítótekercs kimeneti feszültsége nagy is lehet előreláthatólag, bár 35 V feletti azért talán nem.
2017. okt. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Foglaljuk össze:

A generátor eredeti 13 voltos váltóját

- egyenirányítjuk

- stabilizáljuk és puffereljük (értsd: eldobjuk az 1/3-ad teljesítményt)

- majd bevezetjük egy áramkörne, ami alapvetően kb 3 voltról működik (a LED)


Bonyolultabb megoldásra nincs senkienk ötlete?

Esetleg 12v -> 230V inverter és e27 foglalatú LED lámpa?


Az a 7812-es tényleg 100 mA-es hűtés nélkül

A lámpa TÉNYLEG 1750 mA-t eszik meg (ha valóban 21W-os)

ÍGY nemnagyon lesz életképes a dolog.


Részemről ugyan egyenirányítanám a feszt, meg pufferelném is, de olyan lámpát szereznék, ami erről megy (vagy építenék áramkört)

2017. okt. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! Végül graetz híd + 50V 1400 mikrós kondi kombó lett belőle csak! Alapjáraton 19,9 voltot mértem! Nagyon szép fénye lett így, szerintem marad is így!
2017. okt. 22. 14:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Nos az a helyzet, hogy 1 km-t nem tudok megtenni, hogy ne nyomja ki a ledeket. Szétszedtem őket s egy előtét ellenállás szerűség van megégve bennük, azaz azt nyomja ki állandó jelleggel! A kérdésem : nem kellene mégiscsak stabilizálni a feszültséget..?
2017. okt. 26. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!