Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit éreznek azok az autósok,...

Mit éreznek azok az autósok, akik kanyarban simán átlógnak a szembesávba?

Figyelt kérdés

Ha beérek egy kanyarba, és jön valaki szembe, akkor gyakoribb az, hogy valamennyire átlóg az én sávomba, mint az, hogy nem... Látja, hogy jövök, és mégis. Az autó harmada-fele az én sávomban van, hiába kanyar, hiába keskeny út, hiába záróvonal, hiába minden. A szegélyre kell ilyenkor húzódnom, hogy ne legyen balesetem...

Az ilyenek mit éreznek?

- elvárják, hogy a másik ugorjon az árokba miattuk?

- azt gondolják, ha baleset lesz, és meghal a másik ember, az vicces?

- tojnak rá, ha ők maguk meghalnak?

Vagy mi?

Az ilyen gyorshajtás, nem indexelés, hasonlók mögött legalább látom az indokot, de ez nekem teljesen érthetetlen, hogy miért csinálják... Mivel rengetegen vannak, hátha látogatja egyik-másikuk az oldalt, és le tudja nekem írni, hogy ez miért jó, vagy mire gondol ilyenkor, egyáltalán milyen alapon számít rá, hogy majd a szembejövő lehúzódik, vagy valami...

Van ötletetek?


2017. okt. 18. 08:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%
Gyakorlatlanok, nem tudnak vezetni.
2017. okt. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%
Lehet azt érzi,hogy még a sávon belül van.
2017. okt. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Beviz Elek ***** válasza:
30%

Gondolom mekkora életveszélyben lehetsz minden nap. Előfordul hogy átlóg a szembejövő, de nem olyan veszélyesen mint ahogy előadod, bár lehet direkt szivat téged mindenki.


A szemből jövőnek sem érdeke frontálisan ütközni, de még a tükröt sem levinni hiszen időigényes papírmunka és fölösleges költség, tehát ott vág le ahol te nyugodtan elférsz.


Én is szoktam, de csak ahol van hely, így gyorsabb, kényelmesebb a kanyarokat bevenni

2017. okt. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%
Mert taplók és versenypályának nézik a közutat. Tankkal kell közlekedni az ilyen majmok miatt. Ha jók az idegeid, ilyenkor legyezz rá egy kicsit, hogy vegye észre magát. Szokott segíteni. Nekem egyszer sikerült utána mennem egy Mazda 5-nek. Olyat 1 métert átlógott a sávba, haverral kivettük a kocsiból és elmagyaráztuk neki, hogy kéne közlekedni. Mondjuk ehhez az kell, hogy ráérj ilyen marhaságokra. A jogsival észt és kultúrát nem osztanak.
2017. okt. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Beviz Elek,

aha, azért megyek a kavicson félig, mert olyan jól elférünk :)

Már tervben van a kamera vásárlása, ha igényled, majd vágok össze videót ezekből, bár nem érzem úgy, hogy bizonyítékkal tartozok :D Az összes környékbeli ismerősöm panaszkodik emiatt, nem hiszem, hogy csak engem szivat mindenki :) Lehet egyébként, hogy csak errefele divat, bármerre járok az országban, mindenhol máshol normálisabban közlekednek..

Kamionok is csinálják, ami még izgibb....

Arra meg tojnak sokan, hogy macera, meg pénz, láttam már ennél cifrább dolgokat is, csak ez tényleg mindennapos, és elég dühítő.

Mellesleg a záróvonal nem ajánlás, hogy "figyi, légyszi haladj úgy, hogy erre nem mész rá, de igazából ha te úgy érzed hogy a másik elfér, akkor mégis rámehetsz nyugodtan lol".........


#4

Igen, párszor gondoltam rá, hogy jó lenne kiszedni az illetőt, és elbeszélgetni vele, csak sajnos egy 50 kilós csaj vagyok, nem igazán képviselek jelentős fizikai erőt. :(

2017. okt. 18. 08:50
 6/28 Beviz Elek ***** válasza:
28%

Lehet hogy nálatok annyira vészes, de én sehol nem találkoztam olyannal hogy le kelljen menjek az útról, pedig Magyarországon és külföldön is sokat vezettem és mint mondtam én is levágok a kanyarokból, mégsem kellett senkinek lemennie az útról miattam.


Pontosítok, nem kellett a figyelmetlenségem miatt lemennie. Olyan már volt hogy kamionnal fizikailag nem fértem el máshogy és megvártam míg félreáll, becsukja a tükröket, stb.


A záróvonal pedig ajánlás, nem betonfal. Az jelenti hogy tilos előzni, nem látod a szembejövőt és ne ott közlekedj, de ha SZÜKSÉGES átlóghatsz (nem kanyarlevágás céljából)

2017. okt. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

"Az ilyenek mit éreznek? "


Semmit. Sajnos...

2017. okt. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit sem éreznek. Nem foglalkoznak vele, lehet, hogy észre sem veszik, hogy átlógnak. Bénák vagy bunkók.
2017. okt. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, amikor még zsigám volt és látták, hogy nem vagyok hajlandó félrehúzódni, szinte mindről kiderült, hogy igazából elfér a sájában, csak nemnagyon volt kedve addig hozzá.
2017. okt. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Az ilyenek szimplán i.dióták, o.stobák sosem fogom tudni megérteni őket. Egyszer én is utána mentem az egyiknek. A falumban 40-es táblánál hajtűkanyarban jött át, kur.va nagy sebességgel, hogy az árok felé kellett kanyarodnom. Azonnal megpördültem és utána száguldtam és láttam hová megy be (kisipari egységbe, ahonnan futárként dolgozik) és szépen kérdőre vontam, hogy ezt mégis hogy képzelte. Oké, hogy sietnie kell a megrendeléssel, de közben kinyír másokat? stb...Csak nézett bambán azt sem értette mit mondok...
2017. okt. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!