Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kanyarban nagyon instabil...

Kanyarban nagyon instabil (lett! ) az autó, mi okozharja?

Figyelt kérdés

Adott egy 2-es Golf. Oké, tény és való, hogy nem mai autóról van szó, viszont körforgalomban 30-al szinte 3 keréken voltam. Röviden az történt, hogy az autó küszöb- illetve padlólemez cserén ment át,emiatt az oldalára volt borítva kb 2-3 napig. (Mindkét oldala). Miután elkészült, és elmentem vele egy hosszabb, városon kívüli útra, azután vettem igazán észre, hogy egyáltalán nem olyan, amilyen volt. Eddig nyugodtan vettem be vele nagyobb, akár 120-as tempónál kisebb kanyarokat vele,most pedig érzem, hogy akár negyede ennyinél is képes felborulni. Mikor jobbra balra mozgatom a kormányt, billeg. A teleszkópok jók. Lehetséges, hogy megviselte , ameddig 2 keréken állt bádogolás alatt? Azt mondta a szerelő, hogy ettől nem lehet semmi baja, még futóművet sem kell újra állítani.


Előre is köszönöm a segítséget, fogalmam sincs, mihez kezdjek.



2017. jún. 23. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ez gáz, amúgy elképzelhető, az oldalra döntés miatt a vetemedett kaszni lett kihegesztve. Helyére billentve meg már mások a geometriák.

Régen volt egy Ford Orionom, amit azért kellett eladni, mert új lengőkart tettem vele, és elkezdte enni a gumit. A kopottal jó volt. Egyszerűen nem lehetett megoldani.

Futóműveshez vidd el, az számítógépen megnézi.

2017. jún. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vagy amit az első ír.

Vagy az én másik tippem, hogy annyira el volt gyengülve már a rohadástól, hogy eddig vetemedett minden, most meg a szilárdabb karosszéria jobban tart, ami kanyarban más érzet

2017. jún. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom, ilyen autókkal miért közlekedtek forgalomban? Főként akkor, ha nem szabályszerűen lett szervizelve az autó. Szervizben nem döntik az oldalára az autót, ez csak egy mókolás lehetett...

Aztán 120-as tempóval közlekedtek vele.... Életveszély!

2017. jún. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 veterán vas ***** válasza:

Márpedig, ha a jobbra-balra mozgatástól billeg, akkor nagy valószínűséggel teleszkóp.

Ha egy hónapig állna két keréken akkor sem lenne szabad görbülni semminek.

Mellesleg ha az oldalra borítástól elcsavarodik valami a felfüggesztésben, akkor ott nagyon nagy a baj.

Megoldás:

futómű beállítás, felfüggesztések ellenőrzése, és

teleszkóp mérés.

2017. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Futóművet megnézték ma. Rendben volt. Mind a 4 teleszkóp rendben van, legalábbis mozgatásra hamar visszarúg.


Ma megkértem valakit, hogy nézze meg az autót éles kanyarodás közben. És valóban,a hátsó kerék a levegőben volt. A sebesség nem volt több, mint 25-30 Km/h.


Megnézte az autót 2 autószerelő is. Semmit sem fedeztek fel....

2017. jún. 24. 00:16
 6/7 veterán vas ***** válasza:

"..a teleszkóp mozgatásra hamar visszarúg.."

Ez aztán 21.századi diagnosztika! :)


Már ne is haragudj, de a ló szokott visszarúgni.

Különben is, ha lenyomod és visszajön, az csak annyit jelent, hogy a rugó nincs eltörve.

Viszont ha hamar visszajön, éppen arra utal, hogy nem csillapít visszafelé.

Emellett még nem beszéltünk arról, hogy mennyi lehet a csillapítás összenyomáskor.

(mert hogy kétirányú csillapítás lenne az igazi)

Szóval semmit sem ér, ha kézzel nyomogatod a autó sarkait, padon méresd be a teleszkópokat.

Ja, és nézesd meg a hátsó keresztstabilizátort is.

Nincs-e elgörbülve, a szilentek kiverődve, stb.

2017. jún. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszi :) Ma viszem
2017. jún. 24. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!