Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Carina E dízelautóm...

Toyota Carina E dízelautóm hibát jelez, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Durván fél éve hajtom 1997 -es Toyota Carina E Sportvagonomat (2.0 turbódízel). Leginkább autópályán használom. Vásárlás óta hibátlanul ketyeg vigyázok is rá nagyon. Az utolsó utam alkalmával haladtam a szokásos útvonalon, mikor az egyik kigyorsításnál a műszerfalon kivillant a "izzítógyertya/turbó" izzóm, és villogni kezdett (kb másodpercenként 2-őt). azonnal félreálltam, nézegetem, semmi baja sincs látszólag. Nem kormol, nem dadog, nem rángat, és ugyan úgy harapja az utat mint az előtt. A motor leállítása után eltűnik a jel, de az első kigyorsításnál vissza is tér. Hát így elmentem az uticélhoz, meg vissza. Semmi baja nem volt, csak a fránya visszajelző. Amikor megtettem az utat (kb 350-400 km) egy kicsit elkezdtem számolgatni, és akkor derült ki, hogy az eddigi 5-5.5 l-es fogyasztásom megugrott 9-10 literre.

Észrevételem szerint csak ha hosszabb távon megyek vele, akkor jön ki a hibakód, városon belül, tökmindegy mennyire huzatom, nincs semmi baja, nem tudom előszedni a visszajelző villogását.

Voltam szervízben, kiolvasni senki se tudja, kivillogtatni pedig próbáltam, de villogni csak is a "nincs hiba" kódot villogja.

Mi lehet a szekér baja, tud valaki okosat mondani?



2017. okt. 19. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Izzítógyertyát kell letesztelni.
2017. okt. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. válasz nem jó

Még ha izzitó gyertya lenne is a hibás , attól nem nő meg a fogyasztás.

2017. okt. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Dupla fogyasztásnak meg kéne látszódnia korom formájában, a gázolaj nem tud csak úgy eltűnni nyomtalanul dupla mértékben.

Mérjétek le megint azt a fogyasztást, hogy nem-e lett elszámolva.


Mondjuk az is egy elég ótvar elektronika ami megjegyezni se képes a hibakódját, nem ezt várnám egy japán autótól... Sajnos amíg az nem derül aki addig kb vakon nézik.

2017. okt. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dízelmotorral szerelt gépjárműveknél, ha az izzításjelzés menet közben villogni kezd, az a motorirányító elektronika (elektronikák egyike) és/vagy perifériája üzemzavarát, hibáját vagy működésképtelenségét jelzi. A rendszer számos helyettesítő funkciót tud aktiválni azért, hogy a gépjárművel tovább lehessen menni. Általában a motorirányítás kényszerfutás üzemre vált át. Ha a dízelmotor rendelkezik OBD állapotfelügyelettel, akkor az OBD-MIL lámpa (ikon) is világít, amennyiben a hiba az emissziótechnikai rendszerre is kiterjed.
2017. okt. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!